شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - Saturday 19 June 2021
کد خبر : 33163
تاریخ انتشار : چهارشنبه 2 ژوئن 2021 - 16:48
بازدید: -

در راستای فرهنگ سازیِ پیشگیری از حریق در جلسه مشترک با دکتر عبدولی سرپرست معاونت پیشگیری؛

آریاکوپلینگ با سازمان آتش نشانی همکاری می‌کند 


در جهت فرهنگ‌سازی پیشگیری از آتش سوزی، سازمان آتش نشانی تهران و مجموعه آریاکوپلینگ همکاری می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

 

در جهت فرهنگ‌سازی پیشگیری از آتش سوزی، سازمان آتش نشانی تهران و مجموعه آریاکوپلینگ همکاری می‌کنند.

صبح روز چهارشنبه ۱۲ خردادماه، مهندس محمد صالحی تجریشی مدیرعامل آریاکوپلینگ به همراه دکتر عبدی مشاور این مجموعه و همچنین اردشیر نیک، مدیرعامل شرکت آریاکوشاپادرا با حضور در سازمان آتش نشانی با مهندس کامران عبدولی سرپرست معاونت ایمنی و پیشگیری این سازمان دیدار کردند.

در این دیدار، مهندس صالحی تجریشی پس از معرفی حاضران و عرض تبریک به مهندس عبدولی و آرزوی موفقیت برای ایشان به عنوان سرپرست معاونت ایمنی و پیشگیری، گفت: جا دارد از زحمات دکتر قدیری (معاون پیشین ایمنی و پیشگیری) هم تشکر کنم که سال‌های سال برای آتش نشانی زحمت کشیدند و مطلع شدیم در بستر بیماری هستند. برای ایشان آرزوی سلامتی داریم و در اولین فرصت برای قدردانی از ایشان به عیادتشان خواهیم رفت. اکنون این مسئولیت مهم بر عهده شماست و ما کمافی السابق مثل دوست و همراه کنار شما هستیم و از هیچ کمکی دریغ نمی‌کنیم.

در ادامه دکتر عبدولی اذعان کرد: از حضور و تبریک‌ صمیمانه شما تشکر می‌کنم و برای دکتر قدیری آرزوی سلامتی دارم. ایشان بر گردن من حق استادی دارند، طی ۹ سال  همکاری با دکتر قدیری، ۶ سال جانشین و قائم مقام ایشان در بخش ایمنی و پیشگیری بودم. دکتر قدیری مدیر بی نظیری است که با پشتکار زیاد، سال‌های سال به صورت شبانه روزی مشغول به کار بودند و امیدوارم زودتر سلامتی خود را به دست آورده تا بتوانیم از تجربیات و دانش ایشان استفاده کنیم. برای مسئولیت این حوزه، قرعه به نام من افتاد و ان شاالله که رو سفید شوم.

مهندس صالحی تجریشی در خصوص مجموعه آریاکوپلینگ گفت: حدود ۲۰۰ نفر در مجموعه ما مشغول به کار هستند، چندین و چند کارگاه و کارخانه به عنوان تامین کننده به ما خدمات‌ می‎دهند. محصولات در کارخانه تولید شده و در شبکه توزیع و فروش به دست متقاضیان‌ می‎رسد. تعداد نفراتی که مستقیم و غیر مستقیم با آریاکوپلینگ کار‌ می‎کنند چیزی حدود ۱۰ هزار نفر هستند و دعای خیر درصد کوچکی از این جمعیت هم بدرقه ما باشه، تا آخر عمرمان بیمه شده ایم.

ایشان افزود: رسالت مجموعه، ارتقای ایمنی و حفاظت از جان شهروندان است. در هنگام حریق از تجهیزات ما استفاده‌ می‎شود؛ اما بخشی از کار نیمه تمام مانده است و آن حمایت از کسانی است که در آتش سوزی‌ها آسیب دیده اند. با تحقیقات و بررسی‌هایی که انجام گرفت، متوجه شدیم سالانه چند هزار نفر در سوانح آتش سوزی آسیب‌ می‎بینند و برای حمایت از این عزیزان موسسه مردم نهاد زنو را تشکیل دادیم. چندی پیش تفاهم نامه ای میان زنو و سازمان آتش نشانی تنظیم شده و امیدواریم با همکاری سازمان، گام‌های موثری برای بهبود وضعیت معیشتی رهیدگان از سوختگی برداریم.

سرپرست معاونت حفاظت و پیشگیری: تولید تجهیزات باکیفیت داخلی، باعث‌ می‎شود که نیازی به واردات نداشته باشیم

دکتر کامران عبدولی سرپرست معاونت ایمنی و پیشگیری از مجموعه آریاکوپلینگ تمجید کرد و گفت: عملکرد مجموعه آریاکوپلینگ همیشه مثبت بوده و امیدوارم سربلندی این مجموعه تداوم داشته باشد. شما، سازمان را برای رسیدن به هدف اصلی که ارتقای ایمنی شهر است یاری‌ می‎کنید. اگر بتوانیم جان شهروندان را حفظ کنیم، فرداروزی وجدان راحتی خواهیم داشت. ارزش کاری که شما انجام‌ می‎دهید کمتر از ارزش کار ما نیست؛ همه در یک راستا برای خدمت به مردم تلاش‌ می‎کنیم. تولید تجهیزات باکیفیت داخلی، در دسترس بودن و شکسته شدن قیمت‌ها باعث‌ می‎شود که نیازی به واردات نداشته باشیم. این‌ها اهدافی است که مجموعه شما در پیش گرفته و امیدوارم آریاکوپلینگ در تکنولوژی‌های جدید دنیا در حوزه آتش نشانی ورود کند و ما از این موضوع حمایت‌ می‎کنیم.

دکتر عبدی مشاور مدیرعامل آریاکوپلینگ در تکمیل صحبت‌های دکتر عبدولی اذعان داشت: دغدغه ما و مدیران سازمان یکی است، امیدوارم روزی برسد که تلفنی در ایستگاه‌های آتش نشانی به صدا در نیاید. روزی که ایمنی به سطح مطلوب رسیده است. همه در یک مسیر حرکت‌ می‎کنیم که بخشی از آن مربوط به قوانین و استانداردهای آتش نشانی است که باید رعایت شود. بخش دیگر، موضوع پیشگیری است، محصولات آریاکوپلینگ به خانه‌ها و سازمان‌ها ورود پیدا‌ می‎کنند و اگر همراه این محصولات، فیلم، نشریه و انواع محتواهای اطلاع رسانی برای فرهنگ سازی انجام بپذیرد، بهتر است. ما‌ می‎توانیم در زمینه فرهنگ سازی پیشگیری از آتش سوزی، برای افزایش سطح آگاهی با سازمان مشارکت کنیم.

دکتر عبدولی ضمن استقبال از موضوع فرهنگ سازی، افزود: متاسفانه در کشور ما اطلاع رسانی و فرهنگ سازی خوبی در زمینه پیشگیری و اطفای آتش سوزی صورت نگرفته است. پاشنه آشیل سازمان هم بحث فرهنگ سازی است، درصدد برگزاری همایش ملی اطلاع رسانی و پیشگیری از حریق هستیم و با بهبود شرایط کرونا،‌ می‎توانیم اواخر امسال و یا اوایل سال بعد، این همایش را برگزار کنیم. ما در این زمینه مشتاق به همکاری با مجموعه آریاکوپلینگ هستیم و از دکتر عبدی دعوت‌ می‎کنیم که در کمیته اجتماعی ما حضور پیدا کنند و کنار ما باشند.

سرپرست معاونت حفاظت و پیشگیری حریق عنوان کرد: یک اتفاق خیلی خوب در حال رخ دادن است؛ لایحه مدیریت یکپارچه ایمنی در حال تصویب است که یکی از بندهای این لایحه شامل جزییاتی است در خصوص دریافت تاییدیه ایمنی ساختمان‌ها از سازمان آتش نشانی. چنانچه ساختمان‌ها این تاییدیه را دریافت نکنند ۶ ماه فرصت رفع ایرادات و نواقص را داشته و در غیر این صورت پلمپ‌ می‎شوند. امیدواریم تا یک ماه آینده این لایحه به تصویب برسد. همچنین با شهرداری هم به توافق رسیده ایم که از این پس برای نقل و انتقال ملک و دریافت مفاصا، ارائه مدارک مربوط به تاییدیه ایمنی سازمان آتش نشانی الزامی است.

از آن جایی که آریاکوپلینگ در برگزاری دوره‌های آموزشی حوزه حریق با مرکز علمی کاربردی آتش نشانی مشارکت‌ می‎کند و  شرکت آریاکوشاپادرا مجری برگزاری این دوره‌ها است، در خصوص برگزاری و تقویم آموزشی بحث و تبادل نظر شد و طبق تقویم تدوین شده، به زودی دوره تخصصی ایمنی معماری، مربوط به مبحث سوم مقررات ملی ساختمان با تدریس دکتر عبدولی برگزار خواهد شد.

در پایان این دیدار با پیشنهاد دکتر عبدولی مقرر شد که ارتباط بیش از پیش میان سازمان و آریاکوپلینگ چه در زمینه تولید تجهیزات و چه در زمینه فرهنگ سازی برقرار شود تا دو مجموعه بتوانند برای هدف مشترک یعنی داشتن شهری ایمن همکاری کنند.

گفتنی است دکتر کامران عبدولی اواخر اردیبهشت ماه سال جاری در حکمی از سوی مهندس داوری، مدیرعامل سازمان آتش نشانی به عنوان سرپرست معاونت حفاظت و پیشگیری  حریق سازمان آتش نشانی تهران منصوب و جایگزین مهندس قدیری گردید.


چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
ارسال نظر شما
انتشار یافته : ۰ در انتظار بررسی : 2
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

fireindex نمایشگاه مجازی صنایع ایمنی و اطفا تهران نمایشگاه تخصصی مجازی بهداشت،ایمنی،محیط زیست،انرژی ipas تبلیغات تبلیغات تبلیغات