سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - Tuesday 20 February 2018
کد خبر : 12168
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۲
بازدید: بازدید: 3311

۳۵ درصد جمعیت کشور تحت تاثیر خشکسالی قرار دارند


35 درصد جمعیت کشور تحت تاثیر خشکسالی قرار دارند

رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی کشور گفت: با وجود بارش‌های اخیر هنوز خشکسالی انباشته شده از حافظه طبیعت پاک نشده است و حتی در برخی مناطق چون کرمانشاه، ایلام، خوزستان و کردستان که بارش سنگینی در ماه اخیر داشته‌اند آثار خشکسالی بلندمدت پابرجا است. شاهرخ فاتح افزود: بر اساس شاخص کوتاه مدت خشکسالی، از ابتدای سال آبی ۹۴-۹۵ تا پایان فروردین، […]

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی کشور گفت: با وجود بارش‌های اخیر هنوز خشکسالی انباشته شده از حافظه طبیعت پاک نشده است و حتی در برخی مناطق چون کرمانشاه، ایلام، خوزستان و کردستان که بارش سنگینی در ماه اخیر داشته‌اند آثار خشکسالی بلندمدت پابرجا است.

شاهرخ فاتح افزود: بر اساس شاخص کوتاه مدت خشکسالی، از ابتدای سال آبی ۹۴-۹۵ تا پایان فروردین، بخش‌های مرکزی کشور شامل مناطقی از استان‌های اصفهان، سمنان، جنوب خراسان رضوی، بخش‌های وسیعی از خراسان جنوبی، کرمان، فارس، همه نقاط استان یزد، بخش‌هایی از سیستان و بلوچستان و قم با درجاتی از خشکسالی خفیف تا شدید مواجه بوده‌اند.

وی همچنین با اشاره به شاخص خشکسالی هفت ساله، اظهار کرد: با نگاه بلندمدت به جزء شمال آذربایجان شرقی و غربی و جنوب سیستان و بلوچستان همه مناطق کشور با خشکسالی خفیف تا شدید مواجه هستند و با وجود بارش‌های اخیر هنوز خشکسالی انباشته شده از حافظه طبیعت پاک نشده است و حتی در برخی مناطق نظیر کرمانشاه، ایلام، خوزستان و کردستان که بارش سنگینی در ماه اخیر داشته‌اند آثار خشکسالی بلندمدت پابرجا است.

خشکسالی

۳۶ درصد مساحت کشور تحت تاثیر خشکسالی است

رییس مرکز ملی خشکسالی در ادامه با توجه با شاخص خشکسالی هفت ماهه، درصد مساحت تحت تاثیر خشسالی کشور را اعلام کرد و گفت: از ابتدای سال آبی ۹۴ تا پایان فروردین، ۴۳ درصد مساحت کل کشور تحت تاثیر خشکسالی خفیف، ۲۲ درصد خشکسالی متوسط و ۱۸ درصد خشکسالی شدید است.

به گفته فاتح، با محوریت شاخص ۸۴ ماهه خشکسالی، ۳۶ درصد مساحت کشور تحت تاثیر خشکسالی خفیف، ۲۹ درصد خشکسالی متوسط و ۷ درصد خشکسالی شدید است.

خشکسالی

وی همچنین به میزان جمعیت تحت تاثیر خشکسالی در هفت ماهه اخیر اشاره و اظهار کرد: در نگاه کوتاه مدت ۲۱ درصد جمعیت تحت تاثیر خشکسالی خفیف، ۱۶ درصد خشکسالی متوسط و دو درصد خشکسالی شدید است اما در نگاه بلندمدت ۳۵ درصد جمعیت کشور تحت تاثیر خشکسالی خفیف، ۳۰ درصد خشکسالی متوسط و هفت درصد خشکسالی شدید است.

منبع : ناموجود
نویسنده : ناموجود

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
ارسال نظر شما
انتشار یافته : ۰ در انتظار بررسی : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

test