جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷ - Friday 20 July 2018
کد خبر : 12168
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۲
بازدید: -

۳۵ درصد جمعیت کشور تحت تاثیر خشکسالی قرار دارند


35 درصد جمعیت کشور تحت تاثیر خشکسالی قرار دارند

رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی کشور گفت: با وجود بارش‌های اخیر هنوز خشکسالی انباشته شده از حافظه طبیعت پاک نشده است و حتی در برخی مناطق چون کرمانشاه، ایلام، خوزستان و کردستان که بارش سنگینی در ماه اخیر داشته‌اند آثار خشکسالی بلندمدت پابرجا است. شاهرخ فاتح افزود: بر اساس شاخص کوتاه مدت خشکسالی، از ابتدای سال آبی ۹۴-۹۵ تا پایان فروردین، […]

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی کشور گفت: با وجود بارش‌های اخیر هنوز خشکسالی انباشته شده از حافظه طبیعت پاک نشده است و حتی در برخی مناطق چون کرمانشاه، ایلام، خوزستان و کردستان که بارش سنگینی در ماه اخیر داشته‌اند آثار خشکسالی بلندمدت پابرجا است.

شاهرخ فاتح افزود: بر اساس شاخص کوتاه مدت خشکسالی، از ابتدای سال آبی ۹۴-۹۵ تا پایان فروردین، بخش‌های مرکزی کشور شامل مناطقی از استان‌های اصفهان، سمنان، جنوب خراسان رضوی، بخش‌های وسیعی از خراسان جنوبی، کرمان، فارس، همه نقاط استان یزد، بخش‌هایی از سیستان و بلوچستان و قم با درجاتی از خشکسالی خفیف تا شدید مواجه بوده‌اند.

وی همچنین با اشاره به شاخص خشکسالی هفت ساله، اظهار کرد: با نگاه بلندمدت به جزء شمال آذربایجان شرقی و غربی و جنوب سیستان و بلوچستان همه مناطق کشور با خشکسالی خفیف تا شدید مواجه هستند و با وجود بارش‌های اخیر هنوز خشکسالی انباشته شده از حافظه طبیعت پاک نشده است و حتی در برخی مناطق نظیر کرمانشاه، ایلام، خوزستان و کردستان که بارش سنگینی در ماه اخیر داشته‌اند آثار خشکسالی بلندمدت پابرجا است.

خشکسالی

۳۶ درصد مساحت کشور تحت تاثیر خشکسالی است

رییس مرکز ملی خشکسالی در ادامه با توجه با شاخص خشکسالی هفت ماهه، درصد مساحت تحت تاثیر خشسالی کشور را اعلام کرد و گفت: از ابتدای سال آبی ۹۴ تا پایان فروردین، ۴۳ درصد مساحت کل کشور تحت تاثیر خشکسالی خفیف، ۲۲ درصد خشکسالی متوسط و ۱۸ درصد خشکسالی شدید است.

به گفته فاتح، با محوریت شاخص ۸۴ ماهه خشکسالی، ۳۶ درصد مساحت کشور تحت تاثیر خشکسالی خفیف، ۲۹ درصد خشکسالی متوسط و ۷ درصد خشکسالی شدید است.

خشکسالی

وی همچنین به میزان جمعیت تحت تاثیر خشکسالی در هفت ماهه اخیر اشاره و اظهار کرد: در نگاه کوتاه مدت ۲۱ درصد جمعیت تحت تاثیر خشکسالی خفیف، ۱۶ درصد خشکسالی متوسط و دو درصد خشکسالی شدید است اما در نگاه بلندمدت ۳۵ درصد جمعیت کشور تحت تاثیر خشکسالی خفیف، ۳۰ درصد خشکسالی متوسط و هفت درصد خشکسالی شدید است.

منبع : ناموجود
نویسنده : ناموجود

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
ارسال نظر شما
انتشار یافته : ۰ در انتظار بررسی : 432
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نهمین نمایشگاه حفاظتی،امنیتی،پلیسی،ایمنی و آتش نشانی HSE  اصفهان چهارمین کنگره آسیاپاسفیک طب نظامی سام پاک پایرو نمایشگاه مجازی اولین نمایشگاه بین المللی صنعت گازایران نهمین کنفرانس ملی و سومین کنفرانس بین المللی سازه و فولاد هفدهیمن نمایشگاه بین المللی لوازم و تجهیزات پلیسی،امنیتی و ایمنی تبلیغات
test