سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ - Tuesday 23 October 2018
کد خبر : 11224
تاریخ انتشار : شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۹
بازدید: -

۱۶۰۰ آمبولانس نو وارد ناوگان اورژانس کشور می شود/ استخدام ۴ هزار تکنسین


1600 آمبولانس نو وارد ناوگان اورژانس کشور می شود/ استخدام 4 هزار تکنسین

رئیس اورژانس کشور از پیگیری وزارت بهداشت برای استخدام چهار هزار تکنسین در سال آینده و خرید ۱۶۰۰ آمبولانس نو برای ناوگان اورژانس کشور خبر داد. امین صابری نیا روز شنبه از برنامه جدید وزارت بهداشت برای نوسازی اورژانس کشور خبر داد و گفت: حدود سه هزار آمبولانس در ناوگان اورژانس کشور فعال است که بیش از نیمی از این تعداد فرسوده هستند به همین […]

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

رئیس اورژانس کشور از پیگیری وزارت بهداشت برای استخدام چهار هزار تکنسین در سال آینده و خرید ۱۶۰۰ آمبولانس نو برای ناوگان اورژانس کشور خبر داد. امین صابری نیا روز شنبه از برنامه جدید وزارت بهداشت برای نوسازی اورژانس کشور خبر داد و گفت: حدود سه هزار آمبولانس در ناوگان اورژانس کشور فعال است که بیش از نیمی از این تعداد فرسوده هستند به همین علت نوسازی اورژانس پیش بیمارستانی کشور در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفته است.
وی ادامه داد: در این برنامه قرار است، ۳۰۰ آمبولانس کمک دار، ۵۰۰ آمبولانس هایلوکس و ۸۰۰ آمبولانس بنز اسپرنتر نو خریداری و تا چهار ماه آینده وارد ناوگان اورژانس کشور شود.

** ۱۱۵به روستا آمد
صابری نیا افزود: علاوه بر این ۸۰۰ آمبولانس جدید، حدود صد آمبولانس نو نیز برای مناطق آزاد کشور خریداری می شود که عمدتا در استانهای مرزی کشور بکارگیری می شوند.
وی گفت: برنامه مهم و جدید وزارت بهداشت این است که برای اولین بار از سال آینده خدمات اورژانس پیش بیمارستانی به مناطق روستایی و عشایری نیز گسترش پیدا کند.

**خرید ۵۰۰ موتورآمبولانس برای مناطق پر ترافیک
صابری نیا افزود: یکی از مشکلات مهم اورژانس کشور ترافیک بالا در شهرهای بزرگ است که مانع رسیدن سریع و موقع نیروهای اورژانس بر بالین بیماران می شود علت آن نیز این است که راههای امدادی در این شهرها کم است و آمبولانسها در ترافیک می مانند.
وی گفت: برای رفع این مشکل حداقل به ۵۰۰ موتورآمبولانس در کشور نیاز داریم تا تکنسین های اورژانس بتوانند در زمان سریعتری بر بالین بیماران و مصدومان برسند و زمان را از دست ندهند تا آمبولانس برسد.
رئیس اورژانس کشور افزود: خرید ۵۰۰ موتورآمبولانس برای ناوگان اورژانس کشور نیز در دستور کار است اما ممکن است این کار طی دو یا سه فاز در سال ۹۵ انجام شود.

**اورژانس هوایی در ۴۴ نقطه
وی گفت: برنامه دیگر وزارت بهداشت گسترش ناوگان اورژانس هوایی با خرید یا اجاره آمبولانسهای مدرن هوایی است که در شأن مردم ایران باشد. هم اکنون با حمایت نیروهای نظامی در ۱۹ نقطه پرترافیک و صعب العبور کشور خدمات آمبولانس هوایی ارائه می شود ولی تا استاندارد تعریف شده برای کشور فاصله زیادی داریم.
صابری نیا افزود: هدف وزارت بهداشت این است که پایگاه اورژانس هوایی را در مناطق صعب العبور، مناطقی که پراکندگی جمعیت بالا دارند و مناطق پر ترافیک مانند تهران، ایجاد کند و برای این کار ۴۴ نقطه کشور تعیین شده است که برای اجرای این برنامه به ۵۰ بالگرد نیاز داریم و شخص وزیر بهداشت در تلاش است تا اعتبارات لازم را برای خرید این بالگردها تامین کند.
رئیس اورژانس کشور اضافه کرد: برنامه دیگر وزارت بهداشت ایجاد و گسترش آمبولانس دریایی است که هنوز در ابتدای کار هستیم.
وی گفت: مشکل اساسی اورژانس کشور کمبود شدید نیروی انسانی است، هم اکنون حدود ۱۵ هزار نیرو در اورژانس پیش بیمارستانی کشور شاغل هستند و حداقل با کمبود هفت هزار نیرو مواجه هستیم.
وی افزود: با رایزنی های وزارت بهداشت، سازمان مدیریت و برنامه ریزی قول هایی داده است که برای سال ۹۵ مجوز بکارگیری چهار هزارر نیرو در اورژانس پیش بیمارستانی کشور را بدهد که امیدوارم این قول عملی شود.
اورژانس پیش بیمارستانی کشور با شماره تلفن ۱۱۵ هم اکنون با حدود ۲۱۰۰ پایگاه و ۱۵ هزار نفر در شهرها و جاده های کشور فعال است و قرار است این خدمات به مناطق روستایی، جاده های فرعی نیز گسترش یابد.

منبع : ناموجود
نویسنده : ناموجود

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
ارسال نظر شما
انتشار یافته : ۰ در انتظار بررسی : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

test