سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ - Tuesday 23 October 2018
کد خبر : 3727
تاریخ انتشار : یکشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۹:۲۹
بازدید: -

پیشرفت ۱۴ درصدی طرح تعادل‌بخشی کیفی آب تهران


پیشرفت 14 درصدی طرح تعادل‌بخشی کیفی آب تهران

قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به طرح قمر بنی‌هاشم گفت: در صورت تامین منابع مالی، این پروژه در یک دوره سه تا پنج ساله تکمیل خواهد شد؛ اما در حال حاضر به علت محدودیت در تخصیص منابع این پروژه ١۴ درصد پیشرفت داشته است. علیرضا نوذری‌پوراز بهره‌برداری ۲۶۵ طرح عمرانی آب و فاضلاب استان تهران با هزینه ٣۵٠٠ میلیارد ریال […]

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به طرح قمر بنی‌هاشم گفت: در صورت تامین منابع مالی، این پروژه در یک دوره سه تا پنج ساله تکمیل خواهد شد؛ اما در حال حاضر به علت محدودیت در تخصیص منابع این پروژه ١۴ درصد پیشرفت داشته است.

علیرضا نوذری‌پوراز بهره‌برداری ۲۶۵ طرح عمرانی آب و فاضلاب استان تهران با هزینه ٣۵٠٠ میلیارد ریال در هفته دولت خبر داد و اظهار کرد: این پروژه‌ها شامل احداث تاسیسات آب و فاضلاب، توسعه شبکه‌های آب و فاضلاب و بازسازی شبکه‌های آب‌رسانی در سطح استان تهران است.

وی با اشاره به تامین اعتبار این طرح‌ها گفت: بخش عمده منابع مالی این طرح‌ها از محل منابع داخلی تامین شده است.

قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران ادامه داد: احداث و توسعه ١۶٠هزار متر مکعب مخزن، حفر ٣۵ حلقه چاه عمیق در سطح استان با برداشت ١١٠٠ لیتر در ثانیه، احداث ٢۵٠ کیلومتر شبکه فاضلاب، ۵٢ کیلومتر لوله گذاری خط انتقال آب از سد ماملو تا خروجی مخزن ١۶ در اقطار ٩٠٠تا ١٨٠٠ میلی‌متر، اصلاح و توسعه شبکه آب به مقدار ١۵۵ کیلومتر از جمله مهم‌ترین طرح های بهره برداری شده در هفته دولت است.

نوذری پور با اشاره به طرح قمر بنی‌هاشم (رینگ تهران) گفت: این پروژه بخشی از طرح جامع آب‌رسانی تهران و دارای ١٣٠ کیلومتر خط لوله‌ است که ١۴ کیلومتر از آن را در اقطار لوله ١۴٠٠ میلی‌متر و ١٨٠٠ میلی‌متر و ٢٠٠٠ میلی‌متر اجرا کرده‌ایم و به زودی بخش‌هایی از اجرای پروژه را می توانیم در غرب و شرق قابل استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه برای اجرای این طرح بر اساس بهای پایه سال ۱۳۹۱ افزون بر ۵٠٠ میلیارد تومان اعتبار نیاز است،اظهار کرد: در صورت تامین منابع مالی، این پروژه در یک دوره سه تا پنج ساله تکمیل خواهد شد؛ اما در حال حاضر به علت محدودیت در تخصیص منابع این پروژه ١۴ درصد پیشرفت داشته است.

قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به اهمیت این طرح در تعادل‌بخشی کیفی آب تهران گفت: این طرح برای افق سال ١۴١٠ در نظرگرفته شده است و ما باید در آن سال برای تهران یک میلیارد و ۴٠٠ میلیون متر مکعب آب تامین، تصفیه و انتقال دهیم که با تکمیل این طرح علاوه بر این‌که تصفیه‌خانه‌های تهران با هم ارتباط برقرار می‌کنند، انتقال آب در سامانه‌های مختلف نیز فراهم می‌شود. هم‌چنین از نظر پدافند، ارتباط تصفیه‌خانه‌ها، ارتقای کیفی آب و تعمیرات نیز این قدرت را به ما خواهد داد که با کمیت و کیفیت مناسب آب را به پایداری برسانیم.

نوذری‌پور با اشاره به سایر طرح هایی که در هفته دولت به بهره‌برداری می رسند، اظهار کرد: توسعه و بازسازی شبکه جمع آوری فاضلاب، احداث و اصلاح شبکه فاضلاب به طول ٢۵٠ کیلومتر، اصلاح ۵٨٧٠ رشته انشعاب فاضلاب در شهر تهران، توسعه خط انتقال فاضلاب بیش از ١٠هزار متر در سطح استان بخشی از طرح های قابل بهره برداری در هفته دولت است.

وی با اشاره به طرح های اصلاح و بازسازی شبکه آب گفت: بازسازی شبکه آب به طول ١١٠ کیلومتر، اصلاح انشعابات موجود بیش از ١٢۵٠٠رشته در سطح استان، توسعه شبکه آب به طول ۴۴ کیلومتر در محدوده شرکت، باز سازی خط لوله فولادی ١٠٠٠ میلیمتری اتوبان بعثت به طول ٢۵٠متر و اجرای خط لوله فولادی به قطر١١٠٠ میلی‌متر به منظور آبگیری بیش از تصفیه خانه پنجم به طول ١٢۵٠از جمله اقدامات انجام شده در هفته جاری است.

قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران در مورد طرح های احداث تاسیسات نیز اظهار کرد: حفر ٣۵ حلقه چاه عمیق در شرکت‌های اقماری و تجهیز چاه‌های مذکور،احداث و تجهیز ساختمان آزمایشگاه کنترل کیفیت و تجهیز واحد مشترکین و بهره برداری آبفای منطقه ۴، راه اندازی مخزن ١٠٠٠٠ متر مکعبی و تاسیسات توزیع آب شهرک سینا (آبفای جنوب‌غربی) و احداث مخزن ١١٨٣ شرق به حجم ۶٠ هزار متر مکعب من جمله اقداماتی است که آبفا در هفته دولت به بهره برداری رسانده است.

منبع : ناموجود
نویسنده : ناموجود

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
ارسال نظر شما
انتشار یافته : ۰ در انتظار بررسی : 1
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

test