دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ - Monday 24 September 2018
کد خبر : 18344
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۱
بازدید: -

مقاله

پانسمان سوختگی BORN AID


۷۵۶
پانسمان‌های Burnaid  شامل یک لایه 3 میلیمتری اسفنجی شکل بوده که توسط ژل Burnaid اشباع شده است.

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

پانسمان‌های Burnaid  شامل یک لایه ۳ میلیمتری اسفنجی شکل بوده که توسط ژل Burnaid اشباع شده است. قرار دادن آن بر روی سوختگی مانند چسباندن لایه‌ای از ژل بر روی پوست می‌باشد که این پانسمان به علت دارا بودن بیش از ۹۰% آب، در مرطوب‌سازی مستمر موضع سوختگی تاثیرگذار می‌باشد .

Burnaid ظرف ۲۰ دقیقه تاثیر کافی را خواهد داشت که می‌تواند تا ۲ ساعت نیز بر روی موضع باقی بماند. نیاز به خنک‌سازی مداوم با آب نداشته و پانسمان بدون چسبندگی برداشته می‌شود و باعث مسمومیت و یا حساسیت پوستی نیز نمی‌شود .

پانسمان‌های هیدروژلی ساخته‌شده از روغن Melaleuca مانند جریان آب برروی سوختگی‌ها عمل کرده و از آسیب بیشتر به پوست جلوگیری می‌کند. این محصول محل سوختگی را خنک نموده، درد و سوزش را تسکین داده و از عفونت بافت‌ها پیشگیری می‌کند. در صورت سوختگی با مواد شیمیایی نیز باید ابتدا موضع را با دقت با آب شستشو داده سپس از Burnaid  استفاده نمود.

یکی از نکات بسیار مهم مقایسه استفاده از Burnaid و مصرف آنتی‌بیوتیک‌های موضعی یا کرم‌های مرسوم اینست که در این نوع آنتی بیوتیک‌ها احتمال بروز عفونت‌های مقاوم میکروبی و قارچی بسیار بالاست، لیکن در استفاده از Burnaid این اتفاق می‌افتد .

 
[auth]

آنالیز فواید Burnaid

کاربرد و فواید Burnaid در مقایسه با درمان‌های مرسوم و رایج در هنگام سوختگی‌ها از نقطه‌نظر درمان و التیام و همچنین هزینه‌ها، نتایج جالب توجهی را به همراه داشته است. در درمان‌های متداول، شستشوی مداوم موضع سوختگی برای خنک نگهداشتن آن بسیار ضروری است، در حالیکه Burnaid را تنها یکبار برروی محل سوختگی قرار داده و تا ۲ ساعت نیازی به تعویض و یا شستشوی آن نمی‌باشد. محلول شستشو ( آب یا نرمال سالین ) برروی موضع سوختگی باقی نمی‌ماند ولی ژل Burnaid برروی موضع باقی‌مانده و التیام بیماری به‌سرعت شروع و تا ساعت‌ها ادامه خواهد داشت. در عین حال از آسیب بیشتر به موضع سوختگی و عفونت بافت‌ها نیز جلوگیری خواهد کرد. برداشتن گاز معمولی از روی محل سوختگی با ناراحتی و سوزش همراه است، در صورتیکه Burnaid بطور مداوم گرما را از محل سوختگی دور نگهداشته و آن‌را خنک می‌نماید و حتی در صورت استفاده از گازهای معمولی و ساده بر روی ژل، برداشتن آنها بدون هیچگونه درد و یا سوزش همراه خواهد بود. در درمان های رایج نیاز به استفاده از داروهای ضد درد ( مسکن ) و ضد عفونت ضروری می‌باشد ولی استفاده از Burnaid به دلیل وجود ژل مخصوص و روغن درخت چای و بالطبع ایجاد خواص ضدعفونی و ضدالتهابی به بی‌حسی موضع کمک می‌کند Burnaid .با آب قابل شستشو بوده و استفاده از آن بسیار ساده می‌باشد. همچنین در سوختگی‌های موضعی و سطحی نیازی به رسیدگی پزشک و یا انتقال بیمار به مراکز درمانی نمی‌باشد .

 

 

 

انواع پانسمان‌ها :

پانسمان‌هایBurnaid  در ۳ سایز ۱۰*۱۰ ، ۲۰*۲۰ و ۴۰*۵۵ و نوع مخصوص صورت که مانند یک ماسک، صورت را کاملاً پوشش می‌دهد، موجود می‌باشد.

لازم به ذکر است برای نگه‌داشتن پانسمان و جلوگیری از خشک‌شدن آن می‌توان از گاز یا باند ساده بر روی آن استفاده نمود.

هیدروژل‌ها :

این فرآورده‌ها به‌صورت ژل‌های یکبار مصرف، اسپری‌های ۵۰ میلی‌لیتری و تیوب‌های ۲۵ گرمی بوده و به ضخامت ۲ الی ۳ میلیمتر بر روی موضع سوختگی قرار داده می‌شود که قابل شستشو با آب بوده و هیچگونه مسمومیت و یا حساسیت پوستی ایجاد نمی‌کند .

کیت سوختگی :

شامل یک پانسمان  ۱۰*۱۰ و ۵ ژل یکبار مصرف مناسب برای انواع سوختگی‌ها در یک کیف سبک و قابل‌حمل می‌باشد.

 

Burnaid   در سوختگی‌های ذیل قابل‌استفاده می‌باشد :

تاول‌ها

سوختگی‌های سطحی و عمیق

سوختگی‌های ناشی از آفتاب

سوختگی‌های شیمیایی

سوختگی‌های ناشی از برق‌گرفتگی

جوشکاری و صنایع سنگین

بعد از رادیوتراپی

بعد ا ز لیزر درمانی

سوختگی‌های ناشی از سرمازدگی

 

مصارف :

بخش‌های اورژانس بیمارستان‌ها، سرویس‌های پزشکی سوختگی، کلینیک‌های ۲۴ ساعته‌ی اورژانس و کارورزان اورژانس آمبولانس‌های اورژانس، سرویس‌های آتش‌نشانی، صنعت استخراج نفت، ادارات برق، دانشگاه‌ها، مدارس و مهدهای کودک، رستوران‌ها، سازمان‌های دفاعی، نظامی و مهمات‌سازی، سازمان‌های داوطلبانه‌ی اورژانس، صنایع سنگین و معادن، صنعت ساخت و ساز، آزمایشگاه‌ها، کلینیک‌های فیزیولوژی و فیزیوتراپی، کلینیک‌های تخصصی پوست، منازل مسکونی و …

 

سؤالات رایج مصرف‌کنندگان :

آیا Burnaid برروی سوختگی‌های عمیق و شدید نیز قابل استفاده می‌باشد ؟

بله، بر روی کلیه سوختگی‌ها اعم از سوختگی‌های تشعشع آفتاب، سطحی، عمیق و بسیار عمیق قابل استفاده است، حتی مواقعی که پوست کاملاً برداشته شده باشد. آزمایشات متعدد نشان‌ داده‌اند که این هیدروژل هیچگونه آسیب و یا تخریبی به پوست و یا بافت‌ها نمی‌رساند. همچنین کاملاً استریل بوده، از عفونت‌های ثانویه جلوگیری و از بافت‌های سالم نیز محافظت می‌کند .

 

به دلیل دارابودن مقدار کمی روغن درخت چای، آیا احتمال بروز آلرژی وجود دارد ؟

البته پانسمان‌ها و ژل‌های فوق‌الذکر دارای درصد ناچیزیTTO  بوده و آزمایشات و بررسی‌های انجام‌شده نشان داده است که این مقدار با میزان واکنش ( اثرگذاری ) صابون‌ها و دیگر شوینده‌های بهداشتی برابر است و حتی در هیدروژل که دارای محلول ۱ تا ۴%  TTO است، امکان بروز واکنش آلرژی‌زا کمتر می‌باشد .

 

آیا امکان بروز هیپوترمی توسط Burnaid وجود دارد ؟

هر نوع عمل خنک‌سازی امکان بروز هیپوترمی را به‌دنبال دارد، لیکن در استفاده ازBurnaid  نسبت به روش سنتی شستشوی سطح بدن با آب، امکان بروز این امر  کمتر می‌باشد، زیرا Burnaid تنها بر روی ناحیه خاصی از پوست ( موضع سوختگی ) مورد استفاده قرار می‌گیرد. قراردادن پانسمان Burnaid مستقیماً برروی موضع سوختگی، آنرا خنک‌ساخته و از خنک‌سازی سریع دیگر نقاط بدن ( همانند استفاده از دوش‌های بیمارستان و دیگر انواع شستشو با آب ) جلوگیری می‌نماید.

در هنگام استفاده از Burnaid برای کودکان و سالمندان باید مراقب بود تا رطوبت موجود باعث هیپوترمی نگردد. توصیه می‌شود، در این موارد هیدروژل به‌وسیله پوشش‌های خاص و یا باندهایی با بافت باز مورد استفاده قرار گیرد تا از اتلاف بیش از حد گرما جلوگیری شود. در این حالت گرمایی که از بدن و موضع سوختگی خارج می‌شود، به بیمار برگردانده‌شده و تعادل حرارتی را مابین بدن و پوشش هیدروژل ایجاد می‌کند .

 

آیا در سوختگی‌ها می‌توان از کرم و یا لوسیون‌ها استفاده کرد ؟

خیر، کرم‌ها و لوسیون‌های دیگر مبنای نفتی و یا موم داشته و گرما را برروی موضع سوختگی حبس می‌نماید. همچنین مانند به مثابه پرده‌ای ضخیم، سوختگی را پوشش داده و در تشخیص پزشک، تاثیر منفی می‌گذارد .

پانسمان‌ها و ژل‌های Burnaid ‌دارای پایه آب بوده ( ۹۰% آب ) و گرمای حاصل از سوختگی، آب مازاد را آزاد نموده و بدین طریق سوختگی مستمراً خنک می‌شود. Burnaid کاملاً در آب حل شده و ژل اضافی در زمان شستشو با آب یا نرمال سالین پاک می‌گردد.

مدت زمان نگهداریBurnaid چقدر است ؟

این محصول یک فرآورده استریل بوده و تا ۵ سال از تاریخ تولید قابل‌مصرف می‌باشد.

۷۵۶

 

[/auth]

نویسنده :

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
ارسال نظر شما
انتشار یافته : ۰ در انتظار بررسی : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

test