دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - Monday 20 August 2018
کد خبر : 9884
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۴ - ۹:۴۹
بازدید: -

هدف عملیاتی در سازمان بیمه سلامت ایران


288 هدف عملیاتی در سازمان بیمه سلامت ایران

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در حال حاضر ۲۳ میلیون نفر روستایی در کشور تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته‌اند. منطقه البرز، محمدجواد کبیر در جلسه‌ای به میزبانی اداره کل بیمه سلامت استان البرز با تاکید بر اینکه ۲۸۸ هدف عملیاتی در سازمان بیمه سلامت کشور تعریف شده است، اظهار کرد: هر استان به فراخور وضعیت خود برای تحقق اهداف عملیاتی گام بر می‌دارد. […]

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در حال حاضر ۲۳ میلیون نفر روستایی در کشور تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته‌اند.

منطقه البرز، محمدجواد کبیر در جلسه‌ای به میزبانی اداره کل بیمه سلامت استان البرز با تاکید بر اینکه ۲۸۸ هدف عملیاتی در سازمان بیمه سلامت کشور تعریف شده است، اظهار کرد: هر استان به فراخور وضعیت خود برای تحقق اهداف عملیاتی گام بر می‌دارد.

وی افزود: برنامه‌ریزی برای اجرای اهداف عملیاتی بیمه سلامت در کشور اوایل تیرماه جاری ابلاغ شد و امیدواریم سال آینده برنامه‌های عملیاتی با ویژگی‌های تفصیلی بیشتری ارائه شود. در سال ۹۳ بر اساس تکلیف قانونی مبتنی بر بند ب ماده ۳۸ برنامه پنجم توسعه ،برای این سازمان تعیین شد که براساس آن باید تمام جمعیت فاقد پوشش بیمه‌ای کشور زیر چتر حمایتی بیمه ایرانیان قرار گیرند. در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد جمعیت کشور زیر پوشش بیمه سلامت ایرانیان قرار دارند که بیشتر این افراد روستاییان، عشایر و خانواده‌های محروم در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت هستند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران یادآورشد: نزدیک به ۹۱٫۷ درصد جمعیت بیمه شده درآمد ماهانه کمتر از یک میلیون تومان دارند که این اقدام دولت جمهوری اسلامی ایران مورد تحسین موسسات بیمه‌ای و سازمان جهانی بهداشت صورت گرفته است.

وی در ادامه درباره طرح بیمه سلامت ایرانیان گفت: در طرح بیمه سلامت ایرانیان حدود ۷۵۰ سکونت‌گاه غیر رسمی در کشور شناسایی کردیم و جمعیت این سکونتگاه‌ها را که در حاشیه شهرها هستند زیر پوشش بیمه قرار دادیم. اکنون ۲۳میلیون نفر روستایی و حدود چهار میلیون و ۵۰۰ هزار نفردر شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر از خدمات بیمه سلامت ایرانیان بهره‌مند هستند و دیگر بیمه‌شدگان در مناطق حاشیه‌ای شهرها و محروم کشور قرار دارند.

وی با تاکید بر اینکه افراد تحت پوشش بیمه سلامت از بسته بیمه‌ای یکسانی برخوردار هستند، گفت: سال گذشته وزیر کار دستور یکسان سازی بیمه‌ها را صادر کرد و طبق این دستور باید بیمه تامین اجتماعی، بیمه نیروهای مسلح، بیمه سلامت و بیمه کمیته امداد در خصوص عقد قراردادها و رسیدگی به اسناد به یکسان‌سازی بپردازند.

کبیر در خصوص ارائه خدمات دندانپزشکی گفت: هفت درصد سرانه روستاییان برای هشت قلم خدمات دندانپزشکی به افراد زیر ۱۴ سال و زنان باردار اختصاص پیدا می‌کند و در جامعه شهری نیز با همکاری شورای عالی بیمه در بسته‌های بیمه‌ای خدمات دندانپزشکی ارائه می‌شود.

مدیرعامل بیمه سلامت کشور در بخش دیگری از سخنان خود به افزایش اعتبار صندوق روستاییان اشاره کرد و گفت: با افزایش ۴۶ درصدی اعتبار این صندوق دو هزار و ۵۰ پزشک بر واحدهای ارائه خدمات افزوده شده‌اند که بیش از شش هزار و ۷۰۰ پزشک نیز در واحدهای ارائه خدمات در بخش روستایی مشغول هستند.

کبیر در پایان پاسخ به این پرسش که برای ساختمان اداره کل بیمه سلامت استان البرز چه برنامه‌ای دارید، گفت: اگر استانداری یا شورای شهر کرج زمینی به مساحت یکهزار و ۵۰۰ متر اختصاص دهد، سازمان بیمه سلامت کشور آمادگی احداث ساختمانی برای این اداره کل است.

منبع : ناموجود
نویسنده : ناموجود

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
ارسال نظر شما
انتشار یافته : ۰ در انتظار بررسی : 4
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

test