سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ - Tuesday 25 September 2018
کد خبر : 17828
تاریخ انتشار : یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۱
بازدید: -

نصب موفقیت آمیز آندهای فدا شونده بر روی بدنه سکوی امیرکبیر


آندهای فدا شونده بر روی بدنه سکوی امیرکبیر
نصب آندهای فدا شونده بر روی بدنه سکوی امیرکبیر با موفقیت انجام شد .

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

برنامه ریزی و رسیدگی به وضعیت عملکردی سامانه های مختلف سکو از جمله آندهای فدا شونده به عنوان یکی از برنامه های اولویت دار مدیریت مهندسی و ساختمان شرکت نفت خزر بود که اجرای این پروژه در مدت زمان ۴۷ روز انجام شد.

بر اساس این گزارش، در روش سامانه آندهای فدا شونده به دلیل ماهیت فیزیکی و شیمیایی، آندهای فداشونده زودتر از فلز اصلی واکنش شیمیایی داده و با شرکت در واکنش شیمیایی خوردگی به جای فلز اصلی بدنه، از سازه محافظت می کند. بدیهی است که پس از گذشت مدت زمان معینی این فلز به کار رفته در آندها مصرف شده و  نیاز به جایگزینی با نمونه جدید دارند. آندهای فداشونده جایگزین بر اساس تاییدیه فنی پژوهشگاه صنعت نفت و با نظارت مدیریت مهندسی و ساختمان شرکت نفت خزر ساخته و آماده نصب شد.

تمیز کاری کلی بدنه زیر آبی سکو، تعویض تمامی آندهای فداشونده بدنه بیرونی پانتون ها و رسیدن به سطح حفاظت مطلوب و تمیز کاری کلی تمامی محفظه های sea chest با توجه به دشواری دسترسی به محل آندها در زیر آب به علت عدم وجود حوضچه خشک مناسب در سواحل خزر جنوبی با پیش بینی تمهیدات خاص و با نظارت و تائید موسسه رده بندی، پروژه در محل استقرار سکو در لنگرگاه امیرآباد با موفقیت انجام شد که تمامی این عوامل را می توان به عنوان دستاوردهای پروژه برشمرد.

سازه فلزی عظیم ایران امیرکبیر به صورت نیمه شناور در دریای خزر استقرار یافته است و با توجه به شرایط خورنده آب دریا و رطوبت بالای محیط ضرورت دارد سامانه های حفاظتی مناسب برای پیشگیری از خوردگی و تخریب سازه فلزی بدنه سکو درنظر گرفته شود؛ بر اساس استانداردهای ساخت و الزامات بین المللی طراحی سازه های فراساحلی، شرکت خزر، طراح علاوه بر در نظر گرفتن پوشش مخصوص رنگ زیر آبی و همچنین لایه های محافظتی اجرا شده بر روی بدنه سکو ، دو سامانه آندهای فدا شونده و سامانه حفاظت کاتدیک باتزریق جریان الکتریکی برای حفاظت از خوردگی سازه سکو را اجرایی کرد.

محسن دلاویز مدیر عامل شرکت نفت خزر نیز با حضور بر روی سکوی ایران امیرکبیر از مراحل مختلف اجرای پروژه نصب آندهای فدا شونده بر روی بدنه سکو بازدید کرد.

منبع: روابط عمومی شرکت نفت خزر

نویسنده :

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
ارسال نظر شما
انتشار یافته : ۰ در انتظار بررسی : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

test