یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - Sunday 18 November 2018
کد خبر : 21762
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰
بازدید: -

مقاله

نسل جدیدی از سیستمهای اعلام حریق


شرکت ATEIS ME، نسل جديدي از سيستمهاي اعلام حريق و PAVA يكپارچه را معرفي كرد. سيستم اعلام حريق VELOX متعلق به ATEIS اولين سيستم تخليه صوتي با 48 كانال صوتي است كه از تكنولوژي پيشرفته DSP براي ساپورت مكانهاي عمومي و سيستمهاي صوتي حرفه اي استفاده مي كند.

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

نسل جدیدی از سیستمهای اعلام حریق

شرکت ATEIS ME، نسل جدیدی از سیستمهای اعلام حریق و PAVA یکپارچه را معرفی کرد. سیستم اعلام حریق VELOX متعلق به ATEIS اولین سیستم تخلیه صوتی با ۴۸ کانال صوتی است که از تکنولوژی پیشرفته DSP برای ساپورت مکانهای عمومی و سیستمهای صوتی حرفه ای استفاده می کند. سری جدید ۴۰۰۰ ATEIS یک سیستم تلفنی اعلام حریق آدرس پذیر را در خود جای داده است که دستگاههای فرستنده – گیرنده آدرس پذیر یا حتی پایه های تلفن آدرس پذیر از طریق یک حلقه یکسان به آن متصل می شوند.

VELOX در لاتین قدیم به معنای تند و سریع است و سیستم جدید اعلام حریق ATEIS نیز در شرایط اضطراری این چنین پاسخ می دهد. سری ۴۰۰۰ VELOX تا ۸ حلقه، ۲۵۰ دستگاه در هر حلقه با جداسازهای داخلی و تا ۶ کیلومتر طول حلقه را ساپورت می کند. این سیستم می تواند تا ۲۰۰ گره را در یک شبکه مازاد ساپورت کند و هر گره می تواند تا ۲ کیلومتر دورتر برود،‌ و یک حلقه شبکه مسی ۲۰ کیلومتری را بوجود می آورد.

بازه حسگر محصولات VELOX، ساپورت ۳۶۰ درجه ای ورودی دود اتاق، حبس گرد و غبار و پروتکل ارتباطات زمان متغیر است – که اجازه انتقال داده و ارتباطات ایمن در طول مسافتهای طولانی را می دهد. این سیستم دارای خصوصیت آدرس دهی اتوماتیک است که دیگر نیازی به سوئیچ گردان برای دادن آدرس به دستگاهها نیست. همچنین این سیستم آدرس دهی دستی یا آدرس دهی ایمن را ساپورت می کند که کاربر می تواند مراتب آدرس دهی را بمنظور تجهیز نیازهای مکان تعریف کند.

سیستم اطفاء حریق ATEIS می تواند از قابلیت پیشرفته صوتی برای آدرس دهی رنج گسترده ای از نیازهای مشتری، شامل صدای پس زمینه عالی و موسیقی پیش زمینه بهره برداری کند و دارای امکان تخلیه صوتی کامل در درون خود است. با استفاده از صفحه تماسی PSS، کاربر می تواند موسیقی را خاموش یا روشن کند و همچنین مسیر موسیقی را برای هر ناحیه انتخاب شده تا ۹۶ ناحیه تعیین کند.

مطابق با BS 5839 قسمت ۱ و ۸ و BSI، حسگر حریق VELOX و سیستمهای هشدار از ساختارهای متفاوتی برای نشان دادن خود در بازار امروزی استفاده می کنند.

 

شرکت Jewel Saffire Product رنج کاملی از محصولات خود شامل آتش خاموش کن متحرک، کابینت، چرخ دستی، دستگاه های چرخ دار، قرقره های شلنگ، شلنگ، شیرهای آتش نشانی و کنسانتره های فومی و پودری را ارائه می دهد. این شرکت در طول ۶ ماه آینده رنج کاملی از سیستمهای اطفاء حریق شامل یک سیستم آشپزخانه در سطح جهانی و سیستم از بین بردن دود فشار پایین را به بازار عرضه خواهد کرد.

شرکت Jewel در طی ۲ سال گذشته با سرعت زیاد وارد بازار انگلستان شده است و با یک استارت اولیه، اکنون دومین تولید کننده بزرگ آتش خاموش کن های متحرک در بازار انگلستان است. شرکت Jewel، ۱۸ ماه صرف ساخت یک کارخانه در چین کرده است تا رنج ممتاز خاموش کننده های آتش خود را که دارای بالاترین کیفیت و کمترین قیمت هستند، تولید کند. این شرکت تحت سخت ترین استانداردهای ISO فعالیت می کند و همچنین به سریعترین BS EN3 در یک رنج کامل دست یافته است. همچنین این شرکت تاییدیه های BAFE، CE و بسیاری از تاییدیه های دیگر را نیز دارد. Jewel بمنظور کار در کنار مسؤلیت در قبال محیط زیست، طرح جالبی را برای راه اندازی یک مرکز بازیافت برای بازگرداندن آتش خاموش کن های انگلیسی مرغوب به حالت اولیه برای فروش در آفریقا و خاورمیانه دارد. این شرکت در حال حاضر چنین کاری را با موفقیت در انگلیس انجام می دهد.

 

SYSTEM SENSOR

شرکت System Sensor واحد واسط کاربر قبلی خود را بروز رسانی کرد.

شرکت System Sensor اروپا واحد واسط کاربر بروز رسانی شده M210E-CZR را معرفی کرده است. این دستگاه بمنظور فعالسازی حسگرهای دو سیمی قبلی، برای استفاده در سیستمهای حریق آدرس پذیر طراحی شده است تا بوسیله پانل کنترل از طریق آدرس یک دستگاه تکی در یک حلقه کنترل شود. این واحد، حسگرهای ایمن قبلی را قادر می سازد تا با یک سیستم آدرس پذیر ارتباط برقرار کنند، اینکار بوسیله یک متدولوژی نصب در محلهای مناسب مانند موتورخانه های جداگانه و مکان قرار گرفتن بویلر، که دانستن آدرس انفرادی ردیاب مهم نیست، انجام می شود. علاوه بر این عامل اصلی، زمانیکه سیستمهای رایج کنونی با یک سیستم آدرس پذیر جدید جایگزین و بروز رسانی شدند، M210E-CZR به ناحیه موجود کنونی اجازه می دهد تا با آن ارتباط برقرار کند، و آن را قادر سازد تا بدون هیچگونه فقدان حفاظتی در طبقات نصب شود.

 

AUDAX-KECK

پوششهای ضد آتش، زمان را برای ایمنی ذخیره می کنند

پوششهای ضد آتش AUDAX-Keck که با نام RENITHERM شناخته شده اند، بطور انحصاری در آلمان تحت استاندارد EN ISO 9001 تولید می شوند. در میان محصولات متنوع، چندین پوشش جدید ضد آب و نفوذ مواد دیگر وجود دارد که با محیط زیست سازگارند و براحتی مورد استفاده قرار می گیرند. این پوشش های با کیفیت بالا، ساختار محافظ خود را بمدت طولانی حفظ می کند. بنابراین RENITHERM به مردم کمک می کند تا از ناحیه خطر خارج شوند و نقش مؤثری را در حداقل کردن صدمات ایفا کنند. این پوشش نازک زیبا و با عملکرد بالا، با ضخامتی در حدود ۱ میلیمتر و در رنگهای متنوع، یک پوشش گرمایی مؤثر و زیبا است.

 

VICTAULIC

شرکت Victaulic، FireLockEZ® Style 009H Rigid Coupling را معرفی کرد.

شرکت Victaulic تولید کننده پیشروی جهانی اتصالات مکانیکی لوله و سیستمهای ضد حریق، اتصال بسیار محکم FireLockEZ® Style 009H را معرفی کرده است. طراحی بهبود یافته این قطعه، اجازه نصب محکمتر و سریعتر را می دهد و برای استفاده راحت است و بگونه ای طراحی شده است که از انجام دوباره کار جلوگیری می کند. این اتصالات جدید مانند سایر اتصالات Victaulic مورد استفاده قرار می گیرند و این در حالیست که طراحی بهبود یافته، نصب آن را با استفاده از ابزار دستی راحت تر کرده است. با این وجود، اگر از یک آچار impact استفاده شود، مصرف باتری آن بسیار کمتر خواهد بود. یک اتصال فلز به فلز پیچ، تایید چشمی نصب صحیح را فراهم می کند.  Style 009Hقسمتی از نصب Victaulic است که یک محصول آماده و موجود در DN32 – DN100/42.4 با اندازه ۱۱۴٫۳ میلیمتر و دارای FM و VdS تایید شده و cULus Listed برای قسمتهای حفاظت در برابر آتش تا ۲۵۱۷ kpa/365 psi می باشد.

وب سایت: www.victaulic.com

 

C3S SECURIGLASS

در حال حاضر شیشه های مقاوم در برابر آتش بدون قاب دور آن، در خاور میانه موجود است.

معماران اکنون می توانند شیشه های مقاوم در برابر آتش بدون جرزهای عمودی میان پنجره ها را طراحی کنند. Clear Run، سیستم درز مشترک بدون قاب C3S Securiglass از شیشه مقاوم عایق دار در برابر آتش استفاده می کند که در دو نوع عایق ۳۰ و ۶۰ دقیقه است. سیستمهای درز مشترک ضد آتش برای سالهای زیادی مورد استفاده قرار می گرفته اند، اکنون سیستم Clear Run به معماران آزادی عمل می دهد تا با دید وسیع از طراحی شیشه ها بهره برداری کنند. برای تکمیل سیستم Clear Run مد روز، یک در بدون قاب با خصوصیات مشابه ضد آتش طراحی شده است. بعنوان مثال سازنده انگلستانی پیشروی سیستمهای شیشه ای برای معماران و طراحان، شرکت C3S Securiglass، Clear Run را برای خاور میانه تامین می کند و اکنون در اروپا و خاور دور بسیار موفق بوده است. گروه تحقیق و توسعه C3S Securiglass بطور مداوم شیشه ها را در پانلهای بزرگتر و گسترده تر آزمایش می کند بگونه ای که می تواند تمام تقاضاهای مورد نیاز بازار را برطرف کند. در حال حاضر این شرکت عایق بندی ۳۰ و ۶۰ دقیقه ای را در برخی از بزرگترین پانلهای بدون قاب ساخته شده از شیشه های ضد آتش در جهان تامین می کند. چهار چوب اطراف شیشه بصورت پوشیده شده از پودر، فولاد ضد زنگ آینه ای یا در صورت نیاز چوبی، موجود است. آزمایشات اخیر از درهای جدید بدون قاب موفقیت قابل توجهی را برای درهای ضد آتش ۶۰/۶۰ دو طرفه و دو لنگه نشان داده است.

 

JANUS

سیستمهای Janus از تاسیسات بحرانی محافظت می کند

سیستمهای حریق Janus در Clean Agent Systems طراحی و ساخته می شود و برای انسان ایمن است و صدمات ثانویه را حداقل و آتش را بسرعت خاموش می کند. سیستمهای اطفاء حریق FM-200® از تاسیسات بحرانی مانند اتاق کامپیوتر، اتاقهای دستگاه اتصال، خطوط تولید با احتمال خطر بالا، مراکز ارتباط از راه دور، تاسیسات مخازن آرشیو و سایر وسایل با ارزش محافظت می کند. شرکت سیستمهای حریق Janus، یک سازنده آمریکایی UL است و سیستمهای ضد خطر حریق ویژه Factory Mutual Approved آن مطابق با US NFPA طراحی شده اند. محصولات این شرکت سود ۳۸ ساله حاصل از مهارت تولید و پشتیبانی شرکت Amerex (وابسته به McWane) را دارا می باشند.

 

Euramco Safety

ورود محصولات Euramco Safety به دبی.

شرکت Euramco Safety تولید کننده فن های تهویه متحرک RAMFAN انباری را در دبی در منطقه آزاد  Jebel Aliبرای خود ایجاد کرده است. این انبار دارای رنج وسیعی از RAMFAN Gas، فن های تهویه قدرتمند الکتریکی و فشرده در خود است. RAMFAN گازی و الکتریکی و همچنین فن های خارج کننده دود از تکنولوژی جدید تیغه پروانه برای عملکرد پیوسته در جریان هوا استفاده می کنند و با آزمایش افراد مختلف تایید شده اند. این فن ها دارای ابعاد ۸ اینچ (۲۰ سانتیمتر)، ۱۶ اینچ (۴۰ سانتیمتر) و ۲۱ اینچ (۵۴ سانتیمتر) برای راحتی جابجایی، قابلیت اطمینان و جریان هوای پیوسته هستند.

علاوه بر این، شرکت Euramco Safety فن های ضد انفجار، فن های ابزاری سبک وزن، لوله ها و سایر لوازم جانبی را نیز عرضه می کند.

 

LAKELAND INDUSTRIES

پوشش محافظLakeland OSX  – در حال حاضر در خاور میانه موجود است.

OSX متعلق به شرکت Lakeland Industries خرید لباس های آتش نشانان را راحت تر کرده است. این بدین معنی است که کاربران می توانند بسرعت به پوشش محافظ کیفیت بالا و بدون درگیری با رنج وسیعی از محصولات گیج کننده دسترسی داشته باشند. OSX در دو طراحی زیر موجود است: ۱۰۰۰ و ۲۰۰۰، در هر دو اینها از مواد با کیفیت بالا و استانداردهای ساختاری عالی استفاده شده است. پوشش خارجی Nomex® با خطهای رطوبت قابل برداشتن Stedair® و Aralite® است. کلیه درزها دوبار با نخ ضد آتش Nomex دوخته شده اند. پوشش های محافظ با سایر تجهیزات نجات همراه هستند. کلیه این لوازم از استانداردهای NFPA پیروی می کنند و قیمت بسیار مناسبی دارند.

 

 

نویسنده :

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
ارسال نظر شما
انتشار یافته : ۰ در انتظار بررسی : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

test