یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - Sunday 21 October 2018
کد خبر : 11366
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۵
بازدید: -

معرفی تاییدیه LPCB


معرفی تاییدیه LPCB

موسسه تحقیقات ساختمان (BRE (Building Research Establishment با سابقه ۹۰ سال در انگلستان دارای دو واحد اصلی به نام های BRE Group و BRE Global است که هر یک به تنهایی وظیفه تحقیقات، تست و صدور تأییدیه ها در زمینه ایمنی ساختمان ها را برعهده دارند. LPCB) Loss Prevention Standards Board) یک مارک تأییدشده توسط BRE Global ویژه محصولات صنعت ایمنی از حریق است و […]

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

موسسه تحقیقات ساختمان (BRE (Building Research Establishment با سابقه ۹۰ سال در انگلستان دارای دو واحد اصلی به نام های BRE Group و BRE Global است که هر یک به تنهایی وظیفه تحقیقات، تست و صدور تأییدیه ها در زمینه ایمنی ساختمان ها را برعهده دارند. LPCB) Loss Prevention Standards Board) یک مارک تأییدشده توسط BRE Global ویژه محصولات صنعت ایمنی از حریق است و طبق خط مشی اصلی BRE Global، مأموریت این سازمان حفاظت از انسان، اموال و محیط زیست بیان شده است. همچنین LPCB لیستی از محصولات و شرکت هایی که در زمینه آتش نشانی و ایمنی مورد تأیید هستند را در کتابی مرجع، با عنوان کتاب قرمز منتشر می‌کند. در این مرجع حداقل الزامات مورد تأیید این موسسه آورده است که برای مشخص کننده ها (Specifies)، قانون گذاران (Regulators)، طراحان (Designers) و مصرف‌کنندگان (End Users) صنایع آتش‌نشانی و ایمنی کاربرد دارد. این کتاب شامل دو جلد است که در جلد ۱، انواع خدمات و محصولات کشف، اعلام و اطفاء حریق به روش فعال (Active) و همچنین لیست شرکت های دارای گواهینامه، ثبت گردیده و در جلد ۲، انواع سیستم های ایمنی، حفاظتی، مدیریتی و محصولات ساختمانی که با روش غیرفعال (Passive) از بروز حریق پیشگیری می‌کنند، به انضمام اطلاعات زیست محیطی در بخش های مستقل معرفی می‌شوند. تأییدیه LPCB در واقع پروسه انطباق و ارزیابی اصول و مبانی ای‌ است که توسط سازمانی مستقل از تولید کننده یا مصرف کننده تعریف می‌شود، است. الزامات و آئین نامه هایی که توسط LPCB تعیین و براساس آن گواهینامه صادر می‌شود، اطمینان خاطری است برای مصرف‌کنندگان محصولاتی که جان و مالشان به شدت، متأثر از صحت عملکرد آنهاست. (حتی در برخی نقاط دنیا، تأییدیه ها و آئین نامه های LPCB، به‌عنوان آیین نامه‌ اجباری تلقی می‌شود) در هر بخش LPCB با عنوان ناظر، طرح و برنامه تأییدیه خود را براساس اطمینان از حصول کیفیت و اجرای حداقل مقادیر و ارزش‌های فنی و آزمایشات مستمر بر روی محصولات تولیدکنندگان، طی بازرسی و تست ها تنظیم می‌کند. تأییدیه پیمانکاران و نصابان نیز، شامل نظارت و کنترل وضعیت کاری و کیفیت اجرای پروژه های پیمانکاران طی بازرسی های ادواری مستمر می باشد که به طور مداوم تحت نظارت و پایش LPCB قرار می‌گیرد. دارا بودن تأییدیه LPCB مزایای بسیاری برای تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان صنعت ایمنی از حریق دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره می‌شود:

ضرورت اطلاع مصرف‌کنندگان از اینکه آیا محصول موجود براساس مشخصات و الزامات معین‌شده، تولید شده است؟ الزاماتی همچون: رعایت ایمنی حین تولید، اثرات زیست محیطی، دوام، انطباق پذیری، تناسب با نوع کاربری و شرایط تعریف شده مشتری و…
کاهش خطرات ناشی از عدم رعایت اصول ایمنی در ساخت، نصب و اجرای پروژه ها برای پیمانکاران و کارفرمایان
کاهش خسارات مالی ناشی از عدم رعایت صحیح مواد و مصالح ایمنی
صرفه جویی در زمان، به دلیل سرعت در انتخاب محصول یا خدمات موردنیاز
رشد فروش محصولات دارای تأییدیه معتبر که در سطح جهانی دارای اعتبار مقبول می‌باشد.
به محصول یا خدمات ارزش افزوده می‌دهد.
پوشش مسئوولیت برای تولیدکنندگان، به‌نحوی که اثباتی است برای تولیدکنندگان یا پیمانکاران که از روش ها و متد های مدرن و مطمئن برای تولید یا ارائه خدمات پیروی می‌کنند.

همچنین LPCB ازطریق اتصال با سرویس خدمات پس از فروش سلطنتی انگلستان (United Kingdom Accreditation Service) توانسته است برای کاربری های خاص نیز گواهینامه صادر کند که در این صورت لوگوی آنها در کنار یکدیگر برای تولیدکننده یا خدمات دهنده قابل استفاده است.

منبع : ناموجود
نویسنده : ناموجود

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
ارسال نظر شما
انتشار یافته : ۰ در انتظار بررسی : 1
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

test