جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ - Friday 19 October 2018
کد خبر : 11305
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۱
بازدید: -

مشاور اقتصادی رئیس جمهور: رشد پایدار در گرو توسعه متوازن است


مشاور اقتصادی رئیس جمهور: رشد پایدار در گرو توسعه متوازن است

به گزارش پایگاه خبری بامنا، تغییرات تولید ناخالص داخلی در اقتصاد ایران همواره همراه با نوسانات بزرگ بوده است. رشد ناپایدار عوارض متعددی دارد که یکی از مهمترین آنها، اشتغالزایی کم است. مسعود نیلی مشاور اقتصادی رئیس جمهور در ششمین همایش ملی مهندسی ایمنی و مدیریت HSE گفت:عدم دستیابی به رشد پایدار و با ثبات اقتصادی را می توان یکی از نقاط ضعف عملکرد اقتصاد […]

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

به گزارش پایگاه خبری بامنا، تغییرات تولید ناخالص داخلی در اقتصاد ایران همواره همراه با نوسانات بزرگ بوده است. رشد ناپایدار عوارض متعددی دارد که یکی از مهمترین آنها، اشتغالزایی کم است.

مسعود نیلی مشاور اقتصادی رئیس جمهور در ششمین همایش ملی مهندسی ایمنی و مدیریت HSE گفت:عدم دستیابی به رشد پایدار و با ثبات اقتصادی را می توان یکی از نقاط ضعف عملکرد اقتصاد ایران طی دهه های گذشته دانست.

وی در ادامه عنوان کرد: تغییرات تولید ناخالص داخلی در اقتصاد ایران همواره همراه با نوسانات بزرگ بوده است. رشد ناپایدار عوارض متعددی دارد که یکی از مهمترین آنها، اشتغال زایی کم است.

دکتر نیلی افزود: ایران از نظر میزان پس انداز و سرمایه گذاری به صورت کسری از تولید ناخالص داخلی در زمره کشور هایی قرار دارد که انتظار می رود از رشد اقتصادی مناسب و مستمر برخوردار باشد.

مشاور اقتصادی رئیس جمهورتاکید کرد: لذا می توان نتیجه گرفت که علت عدم دستیابی به رشد پایدار، کمبود منابع مورد نیاز نبوده است. در این مقاله به یکی از عوامل شکل دهنده رشد ناپایدار در اقتصاد کشور پرداخته شده و ادعا می شود که توسعه نامتوازن به معنی توسعه برخی از بخش ها زودتر و سریعتر از بخش های دیگر و عدم توسعه متناسب برخی دیگر بخش ها باعث شده است که رشد اقتصادی درایران به جای برایند مجموعه متنوع فعالیتهای در هم تنیده و به هم پیوسته،یک فعالیت ساده نسبتا تک بعدی و آسیب پذیر باشد عدم توازن در مولفه های فراهم آورنده رشدپایدار، منجر به بروز پدیده نامطلوب دیگری به عنوان عدم توازن در پیامدهای رشد با ویژگی های ذکر شده مانند تخریب محیط زیست می شود که علت های مختلفی برای بروز این پدیده ذکرشده است.

منبع : ناموجود
نویسنده : ناموجود

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
ارسال نظر شما
انتشار یافته : ۰ در انتظار بررسی : 1
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

test