سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ - Tuesday 25 September 2018
کد خبر : 3075
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۲
بازدید: -

مراکز درمانی جدید در مناطق عملیاتی ایجاد می شود


مراکز درمانی جدید در مناطق عملیاتی ایجاد می شود

معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت، تصمیم گیری در جهت تقویت و ایجاد مراکز درمانی و پلی کلینیک‌های مجهز در مناطق عملیاتی و مراکز درمانی تحت پوشش و تلاش جهت خارج‌کردن سازمان بهداشت و درمان از فرآیند خصوصی‌سازی را ازجمله برخی اقدامات حوزه سلامت این معاونت عنوان کرد. دکتر کریم سلحشور، معاون توسعه منابع انسانی وزارت نفت درباره فعالیت‌های حوزه سلامت اداره کل […]

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت، تصمیم گیری در جهت تقویت و ایجاد مراکز درمانی و پلی کلینیک‌های مجهز در مناطق عملیاتی و مراکز درمانی تحت پوشش و تلاش جهت خارج‌کردن سازمان بهداشت و درمان از فرآیند خصوصی‌سازی را ازجمله برخی اقدامات حوزه سلامت این معاونت عنوان کرد.

دکتر کریم سلحشور، معاون توسعه منابع انسانی وزارت نفت درباره فعالیت‌های حوزه سلامت اداره کل توسعه سلامت، ورزش و رفاه خاطرنشان کرد: برگزاری نشست‌های دوره‌ای در بیمارستان فوق تخصصی نفت تهران با مدیران و کادر درمانی و بررسی مسائل و مشکلات کارکنان و بیماران، بازدید از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در سفرهای دوره‌ای به مناطق عملیاتی، اختصاص مجوز تبدیل وضعیت کادرهای غیرپزشکی و پزشکی، جذب‌ نیروهای جدید در کادر پیراپزشکی، اخذ تصمیمات لازم جهت تقویت و ایجاد مراکز درمانی و پلی کلینیک‌های مجهز در مناطق عملیاتی و مراکز درمانی تحت پوشش و تلاش جهت خارج‌کردن سازمان بهداشت و درمان از فرآیند خصوصی‌سازی ازجمله برخی اقدامات حوزه سلامت بوده است.

وی با اشاره به برخی از مهم‌ترین اقدامات انجام شده در حوزه «حفظ و ارتقای سلامت و نشاط عمومی کارکنان و خانواده‌ها» در سال گذشته توضیح داد:به منظور توسعه پایدار و رسیدن به بهره‌وری بالای نیروی انسانی اداره کل توسعه سلامت، ورزش و رفاه در این معاونت ایجاد شد.

معاون توسعه منابع انسانی با بیان اشاره به برخی ویژگی‌های منحصر به‌فرد صنعت نفت همانند پراکندگی محل جغرافیایی استقرار شرکت‌های تابعه و درنتیجه ماهیت عملیاتی- اقماری فعالیت‌ها، توضیح داد: صنعت نفت قادر به انتخاب محل استقرار تأسیسات و شرکت‌های عملیاتی خود در کشور نبوده و ‌به تبع محل ذخایر زیر زمینی نفت و گاز در مناطق جغرافیایی دور از شهرها و فاقد هرگونه امکانات خدماتی، ملزم به تامین خدمات بهداشت ودرمان(سلامت) و نیازمندی‌های رفاهی کارکنان شاغل و خانواده‌های آنان در شهرک‌های مسکونی بوده است.

دکتر سلحشور استانداردسازی تنوع خدمات رفاهی مورد نیاز و تعیین تکلیف وظایف سازمانی شرکت‌های تابعه در چگونگی ارائه این خدمات و نیز ایجاد اداره کل مشخصی برای سیاست‌گذاری، هدف‌گذاری، برنامه‌ریزی و نظارت بر عملکرد حوزه سلامت (بهداشت ودرمان) را از اهداف ایجاد این اداره کل دانست و افزود: درحال حاضر برخی چالش‌های موجود در حوزه سلامت کارکنان و خانواده‌های آنان به‌ویژه در مناطق عملیاتی و تنوع خدمات رفاهی ارائه شده به کارکنان صنعت نفت چالش‌هایی ایجاد شده است.

به گفته وی برای ایجاد این اداره کل، از بستر اداره کل ورزش استفاده شد، زیرا فلسفه وجودی آن حفظ و ارتقای سطح سلامت و نشاط کارکنان و خانواده‌های آنان ازطریق توسعه ورزش بوده ولی در عمل نگاه به سلامت فقط از طریق رویکرد مبتنی بر حفظ آمادگی جسمانی در ورزش تحقق نمی‌یابد. بنابراین با افزودن حوزه سلامت ( بهداشت ودرمان) و حوزه امور رفاهی تلاش شده زمینه برای تحقق این هدف ایجاد شود.

اقدامات حوزه ورزش‌های همگانی، قهرمانی و زیرساخت‌های ورزشی

وی با اشاره به اینکه به فعالیت‌های حوزه ورزش تحت نظر شورای مرکزی ورزش در سه سطح  ورزش همگانی، ورزش قهرمانی و زیرساخت‌های ورزشی انجام می‌شود، در مورد برخی تصمیم‌های اثربخش این شورا از بازنگری طرح جامع ورزش صنعت نفت و تدوین سند راهبردی ورزش صنعت نفت، بازنگری کلیه آئین‌نامه‌ها، دستورالعمل‌ها و ضوابط اجرایی ورزش بر اساس سند راهبردی ورزش صنعت نفت، احصاء و تفکیک عناصر هزینه ورزش همگانی، قهرمانی و زیرساخت در امور مالی چهار شرکت اصلی، ساماندهی تیم‌های ورزش قهرمانی در سطح صنعت نفت و ساماندهی قهرمانان ملی جذب شده در صنعت نفت نام برد.

دکتر سلحشور از تدوین طرح استعدادیابی فرزندان و ایجاد آکادمی‌های تخصصی ورزش به منظور نهادینه کردن ورزش همگانی برای اولین بار در صنعت نفت خبر داد و گفت: مناطق نفتخیز جنوب، عسلویه، فجرجم، سرخس و خانگیران، خارگ و بندرعباس به‌عنوان اولین مراکز اجرای طرح استعدادیابی تعیین شده‌اند.

وی در خصوص ورزش قهرمانی نیز توضیح داد: حمایت کامل از تیم‌های ورزشی شرکتی برای شرکت در مسابقات استانی و کشوری، تصویب و ابلاغ سیاست‌های اجرایی مبنی بر اجرای عضویت‌های ۵۰، ۷۵ و ۱۰۰ درصدی فرزندان شرکتی و کارکنان صنعت نفت در تیم‌های قهرمانی با برنامه‌ریزی پنج ساله ازجمله فعالیت‌های انجام شده بوده است.

برگزاری اولین اردوهای سیاحتی و ورزشی ویژه همسران و فرزندان کارکنان

وی با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در بخش امور رفاهی اظهار کرد: اصلاح رویه تخصیص سرانه ورزش به همه کارکنان صنعت نفت بر مبنای تأهل و تجرد و افزایش میزان آن و نهادینه‌شدن آن برای سالهای بعد، افزایش وام‌های اضطراری، برگزاری اولین اردوهای سیاحتی و ورزشی ویژه همسران و فرزندان کارکنان شاغل در عسلویه و سرخس، تشکیل شورای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و تهیه دستورالعمل مربوط به آن، تامین امکانات رفاهی، برنامه‌های ملی و مذهبی و مراکز اقامتی، تفریحی و زائرسرا برخی از این اقدامات بوده است.

عملکرد معاونت توسعه منابع انسانی وزارت نفت با هدف توسعه زیرساخت‌های حوزه منابع انسانی و افزایش رضایت در ۱۰ محور اصلی تهیه شده که در بخش دوم از این گزارش به تشریح اقدامات انجام گرفته در حوزه «حفظ و ارتقای سلامت و نشاط عمومی کارکنان و خانواده‌ها» پرداخته شده است.

منبع : ناموجود
نویسنده : ناموجود

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
ارسال نظر شما
انتشار یافته : ۰ در انتظار بررسی : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

test