یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - Sunday 18 November 2018
کد خبر : 12963
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۸
بازدید: -

مدیریت ایمنی راه‌ ها اولویت فارس در عمل به اقتصاد مقاومتی است


مدیریت ایمنی راه‌ ها اولویت فارس در عمل به اقتصاد مقاومتی است

مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان فارس بر این عقیده است که مدیریت ایمنی راه‌ها، از اولویت‌های مهم برای عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود. مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان فارس بر این عقیده است که مدیریت ایمنی راه‌ها، از اولویت‌های مهم برای عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی  محسوب می‌شود. علی‌رضا سیاهپور در تشریح سیاست‌های حوزه راهداری فارس در سال “اقتصاد […]

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان فارس بر این عقیده است که مدیریت ایمنی راه‌ها، از اولویت‌های مهم برای عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود.

مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان فارس بر این عقیده است که مدیریت ایمنی راه‌ها، از اولویت‌های مهم برای عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی  محسوب می‌شود.

علی‌رضا سیاهپور در تشریح سیاست‌های حوزه راهداری فارس در سال “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” گفت: یکی از مواردی که در اقتصاد مقاومتی بر آن تاکید شده ارتقاء شاخص‌های عدالت اجتماعی است که در حوزه راهداری می‌شود به نگهداری از راه‌ها و ارتقاء ایمنی جاده‌ها بر اساس شاخص‌هایی همچون تردد بیشتر، جمعیت، نقاط پرحادثه و … اشاره و با برنامه‌ریزی آنها را محقق کرد.

وی با بیان اینکه در اقتصاد مقاومتی بر “مدیریت مصرف” تاکید شده است، ادامه داد: مدیریت مصرف با تأکید بر اجرای سیاست‌های کلی “اصلاح الگوی مصرف” آیتمی است که در حوزه راهداری می‌توان بر آن تمرکز و موجبات کاهش بسیاری از هزینه‌ها را فراهم کرد.

سیاهپور در ادامه به دیگر برنامه‌های اداره کل راه و شهرسازی استان فارس برای اقدام و عمل در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اشاره و خاطرنشان کرد: استفاده از آسفالت‌های حفاظتی، لکه گیری، بازسازی تابلوها فرسوده و صدمه دیده، تحقیق جهت اقدامات پیشگیرانه در حوزه ایمنی و نگهداری بر اساس دستاوردهای علمی روز برای کاهش هزینه‌ها و افزایش ارتقاء سطح کیفی و ایمنی جاده‌ها از مواردی است که در سال جاری و در راستای اقتصاد مقاومتی بر آن تمرکز خواهیم کرد.

مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان فارس همچنین گفت: صرفه‌جویی در هزینه‌های عمومی کشور با تأکید بر تحول اساسی در ساختارها، منطقی‌سازی اندازه دولت و حذف دستگاه‌های موازی و غیرضرور و هزینه‌های زاید از دیگر مواردی است که در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بر آن تاکید شده که در این راستا برون سپاری بخشی از فعالیت‌های راهداری به بخش خصوصی با هدف چابک سازی و توسعه کمی و کیفی فعالیت‌ها را در دست بررسی داریم و به عنوان طرحی پژوهشی- اجرایی در این حوزه در حال مطالعه است.

سیاهپور گفت: برون سپاری فعالیت‌های راهداری به بخش خصوصی تحولی است که اداره کل راه و شهرسازی استان فارس در ساختار حوزه راهداری به دنبال آن است و این مورد هم در راستای سیاست‌های اقتصادی و هم بر چابک سازی بدنه این بخش از دولت تاثیربسزایی دارد.

وی به بخش دیگری از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تحت عنوان “تبیین ابعاد اقتصاد مقاومتی و گفتمان سازی آن بویژه در محیط‌های علمی، آموزشی و رسانه‌ای و تبدیل آن به گفتمان فراگیر” اشاره و اضافه کرد: این موضوع نیز در دستور کار مدیران اداره کل راه و شهرسازی فارس قرار گرفته و تمامی فعالان علمی و پژوهشی این اداره کل تمام تلاش خود را به کار خواهند بست تا این مهم تحقق یابد.

سیاهپور اضافه نمود: راه‌اندازی واحد علمی، پژوهشی و تخصصی راهداری در فارس با هدف انجام پژوهش‌های کاربردی جهت بهره‌گیری بهینه از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود، کاهش هزینه‌ها، ارتقاء کیفی سطح فعالیت‌ها و… از دیگر اقدامات شاخص ما در سال مزین به نام ” اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل” است.

منبع : ناموجود
نویسنده : ناموجود

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
ارسال نظر شما
انتشار یافته : ۰ در انتظار بررسی : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

test