یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - Sunday 18 March 2018
کد خبر : 17523
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۴
بازدید: بازدید: 3811

مقاله(قسمت 2)

مدیریت آتش سوزی پس از زلزله


firemanage-bamna-300x215

روش پژوهش این مقاله ،اطلاعات منتشر شده درباره  آتش سوزی ناشی از گاز  طبیعی در زلزله هایی که در آمریکا و شهر کوبه در ژاپن رخ داده است. بیان   می کند و با تجه به دستاوردهای مربوط به آن مطالعات ،وضعیت کنونی شبکه گاز رسانی در تهران بزرگ را به بحث می گذارد. با توجه به اینکه در دهه های اخیر ، خوبختانه در تهران […]

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

روش پژوهش

این مقاله ،اطلاعات منتشر شده درباره  آتش سوزی ناشی از گاز  طبیعی در زلزله هایی که در آمریکا و شهر کوبه در ژاپن رخ داده است. بیان   می کند و با تجه به دستاوردهای مربوط به آن مطالعات ،وضعیت کنونی شبکه گاز رسانی در تهران بزرگ را به بحث می گذارد.
با توجه به اینکه در دهه های اخیر ، خوبختانه در تهران زلزله شدیدی بوقوع نپیوسته ، شرکت  گاز تهران بزرگ  بر حسب زلزله های ناشی از گسل های فعال ممکن است در این منطقه گازرسانی رخ دهد از ۵ سناریو برای بررسی وضعیت ایمنی تاسیسات گازی در برابر زلزله  استفاده کرده است.که نتایج آن در این مطالعه استفاده خواهد شد.

تاثیر آسیب به سیستم انتقال گاز طبیعی در زلزله ای گذشته

توجه به زلزله های  گذشته در کالیفرنیا  درباره عملکرد سیستم انتقال گاز طبیعی می تواند  سودمند  باشد. البته نتیجه گیری درباره  وضعیت ایمنی سیستم گازرسانی پس از زلزله در یک نقطه،و تعمیم آن به سایر نقاط دنیا بنا به دلایلی بسنده نخواهد بود از جملع تفاوت بارز در جنس خطوط لوله کشی ،فشار عملیاتی،نوع وسایل گازسوز و ساختار ساختمان ها.هنگام استخراج اطلاعات و استنباط از زلزله های اخیر،باید  احتیاط کردزلزله های آینده ممکن است بارها و انواع صدمات فراساختاری،که در گذشته مشاهده نشده ایجاد کنند.بویژه تعداد آتش سوزیی های تجربه شده در زلزله های گذشته  ممکن است  شاخص قابل اعتمادی برای  آتش سوزی های آینده نباشد. زیرا ارتباط  پیچیده ای  بین  شدت لرزش زمین ،زمان حادث شدن زلزله از لحاظ حضور و یا عدم حضورساکنین ساختمان ها در خانه های خود و صدمات پایدار ناشی از ساختار ها وجود دارد.
برهم کنش شرایط زیر می تواند بر افزایش خسارات حریق ناشی از زلزله موثر باشد:
۱-ساختمان خالی از سکنه باشد و افراد برای کاهش صدمات وارده به سیستم گاز و یا کنترل حریق های کوچک حضور نداشته باشند.
۲-ساختمان های بلند یا مجتمع های انبوه پوشش گیاهی مستعد برای آتش سوزی.
۳-شرایط جوی باد تند و رطوبت اندک.
۴- آسیب سیستم توزیع آب که قابلیت های آتش نشانی را بشدت محدود میکند.
۵-کاهش پاسخگویی آتش نشانی بدنبال خرابی وسایل ارتباطی ،تقاضای متعدد برای کمک ،آسیب مستقیم ایستگاه آتش نشانی،محدودیت راه دستیابی به علت تراکم ترافیک و تخریب مسیرهای تردد و تاخیر در کمک های متقابل همسایگان.

ادامه این مطلب ویژه کاربران عضو می باشد، لطفاً وارد شوید

نویسنده :

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
ارسال نظر شما
انتشار یافته : ۰ در انتظار بررسی : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سام پاک پایرو نمایشگاه مجازی تبلیغات تبلیغات
test