دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - Monday 19 February 2018
کد خبر : 18618
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۰
بازدید: بازدید: 1811

مقاله

فهرست کامیون های اطفا


استاندارد خودروی آتش نشاني و فهرست انواع كاميون‌هاي اطفای حريق كه توسط كمسيون‌هاي مربوط، تهيه و تدوين شده و در يكصد و چهل و هشتمين جلسه‌ی كميته‌ی ملي استاندارد خودرو و نيروی‌محركه تاریخ 17/11/83 مورد تصويب قرار گرفته است، به‌استناد بند يك ماده 3 قانون اصلاح قوانين و مقررات موسسه‌ی استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران، مصوب بهمن‌ماه 1371، به‌عنوان استاندارد ملي ايران منتشر مي‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

آشنایی با مؤسسه‌ی استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران

مؤسسه‌ی استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران به‌موجب قانون، تنها مرجع رسمی کشور است که عهده‌دار وظیفه تعیین، تدوین و نشر استانداردهای ملی (رسمی) می‌باشد.

تدوین استاندارد در رشته‌های مختلف توسط کمیسیون‌های فنی مرکب از کارشناسان مؤسسه، صاحب‌نظران مراکز و مؤسسات علمی، پژوهشی، تولیدی و اقتصادی آگاه و مرتبط با موضوع صورت می‌گیرد. سعی بر این است که استانداردهای ملی در جهت مطلوبیت‌ها و مصالح ملی و با توجه به شرایط تولیدی، فنی و فن‌آوری حاصل از مشارکت آگاهانه و منصفانه‌ی صاحبان حق و نفع شامل: تولیدکنندگان، مصرف‌کنندگان، بازرگانان، مراکز علمی و تخصصی و نهادها و سازمان‌های دولتی باشد. بدین‌صورت که پیش‌نویس استانداردهای ملی جهت نظرخواهی برای مراجع ذینفع و اعضای کمیسیون‌های فنی مربوط ارسال می‌شود و پس از دریافت نظرات و پیشنهادها، در کمیته ملی مرتبط با آن رشته طرح و درصورت تصویب به‌عنوان استاندارد ملی (رسمی) چاپ و منتشر می‌شود.

پیش‌نویس استانداردهایی که توسط مؤسسات و سازمان‌های علاقمند و ذیصلاح و با رعایت ضوابط تعیین‌شده تهیه می‌شود نیز پس از طرح و بررسی در کمیته‌ی ملی مربوط، درصورت تصویب، به‌عنوان استاندارد ملی چاپ و منتشر می‌گردد. بدین ترتیب استانداردهایی، ملی تلقی می‌شوند که براساس مفاد مندرج در استاندارد ملی شماره ((۵)) تدوین و در کمیته‌ی ملی مربوط که توسط مؤسسه تشکیل می‌گردد، به تصویب رسیده باشد.

ادامه این مطلب ویژه کاربران عضو می باشد، لطفاً وارد شوید

نویسنده :

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
ارسال نظر شما
انتشار یافته : ۰ در انتظار بررسی : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

test