سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - Tuesday 21 November 2017
کد خبر : 18618
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۰
بازدید: بازدید: 711

مقاله

فهرست کامیون های اطفا


استاندارد خودروی آتش نشاني و فهرست انواع كاميون‌هاي اطفای حريق كه توسط كمسيون‌هاي مربوط، تهيه و تدوين شده و در يكصد و چهل و هشتمين جلسه‌ی كميته‌ی ملي استاندارد خودرو و نيروی‌محركه تاریخ 17/11/83 مورد تصويب قرار گرفته است، به‌استناد بند يك ماده 3 قانون اصلاح قوانين و مقررات موسسه‌ی استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران، مصوب بهمن‌ماه 1371، به‌عنوان استاندارد ملي ايران منتشر مي‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

آشنایی با مؤسسه‌ی استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران

مؤسسه‌ی استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران به‌موجب قانون، تنها مرجع رسمی کشور است که عهده‌دار وظیفه تعیین، تدوین و نشر استانداردهای ملی (رسمی) می‌باشد.

تدوین استاندارد در رشته‌های مختلف توسط کمیسیون‌های فنی مرکب از کارشناسان مؤسسه، صاحب‌نظران مراکز و مؤسسات علمی، پژوهشی، تولیدی و اقتصادی آگاه و مرتبط با موضوع صورت می‌گیرد. سعی بر این است که استانداردهای ملی در جهت مطلوبیت‌ها و مصالح ملی و با توجه به شرایط تولیدی، فنی و فن‌آوری حاصل از مشارکت آگاهانه و منصفانه‌ی صاحبان حق و نفع شامل: تولیدکنندگان، مصرف‌کنندگان، بازرگانان، مراکز علمی و تخصصی و نهادها و سازمان‌های دولتی باشد. بدین‌صورت که پیش‌نویس استانداردهای ملی جهت نظرخواهی برای مراجع ذینفع و اعضای کمیسیون‌های فنی مربوط ارسال می‌شود و پس از دریافت نظرات و پیشنهادها، در کمیته ملی مرتبط با آن رشته طرح و درصورت تصویب به‌عنوان استاندارد ملی (رسمی) چاپ و منتشر می‌شود.

پیش‌نویس استانداردهایی که توسط مؤسسات و سازمان‌های علاقمند و ذیصلاح و با رعایت ضوابط تعیین‌شده تهیه می‌شود نیز پس از طرح و بررسی در کمیته‌ی ملی مربوط، درصورت تصویب، به‌عنوان استاندارد ملی چاپ و منتشر می‌گردد. بدین ترتیب استانداردهایی، ملی تلقی می‌شوند که براساس مفاد مندرج در استاندارد ملی شماره ((۵)) تدوین و در کمیته‌ی ملی مربوط که توسط مؤسسه تشکیل می‌گردد، به تصویب رسیده باشد.

ادامه این مطلب ویژه کاربران عضو می باشد، لطفاً وارد شوید

نویسنده :

نمایشگاه cpse نمایشگاه isaf نمایشگاه cpse
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
ارسال نظر شما
انتشار یافته : ۰ در انتظار بررسی : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سامپاک پایرواجلاس سالانه جوامع ایمن ایراننمایشگاه ایپاس 2017کنفرانس ملی مدیریت کلانشهر ها سومین همایش تخصصی رفتار شناسی حریقتبليغات تبليغات
test