سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ - Tuesday 23 October 2018
کد خبر : 15350
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۹:۵۳
بازدید: -

عیب یابی دوربین مداربسته دید در شب


دوربین مداربسته
هنگامی که شما یک دوربین مداربسته مادون قرمز را برای نظارت بر منزل یا محل کار خود در طول شب و روز خریداری می کنید مطمئنا انتظار باز خوردی را از آن دارید .

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

نگاهی به برخی از عواملی  که بر روی عملکرد  دوربین های مداربسته تأثیر می گذارد و تعداد کمی از روشهای عیب یابی که شما می توانید آنها را در زمانی که دوربین مداربسته شما ضعیف است یا کار نمی کند امتحان کنید .

دوربین مناسب برای کار موردنظر

 

قبل از رفتن به سراغ عیب یابی , باید مطمئن شویم که دوربین مناسبی را برای کاربرد خود استفاده می کنید . در بیشتر اوقات , ما دوربین های مداربسته ای که در حال حاضر به سادگی نصب شوند به سختی پیدا می کنم که قابلیت ارائه عملکرد در شب با کیفت خوب را ندارند .

 

خرید یک دوربین مدار بسته با لنز مناسب , وضوح مناسب و قدرت مادون قرمز کافی  برای روشن کردن منطقهی تحت پوشش دوربین در تاریکی مطلق , خود یکی از موارد نگران کننده بشمار می آید . خرید یک دوربین مداربسته دید در شب ارزان که فقط به اندازه کافی خوب باشد ممکن است شمارا ناامید و یا حتی از خرید منصرف کند .

 

لنز

 

نگاهی به دفترچه لنز دوربین مداربسته خود بیاندازید تا مطمئن شوید که یک لنز مناسب یا دوربین مداربسته ای با لنز مناسب را  برای پوشش دادن منطقه ی مورد نظر خود انتخاب کرده اید .  حداقل و حداکثر طول و عرض فضایی که می خواهید مورد ضبط قار بگیرد را در نظر داشته باشید .

 

فاصله نور مادون قرمز

 

بعد از این که لنز مناسبی را انتخاب نمودید و یک احساس خوبی را نسبت به منطقه ای که دوربین مداربسته تحت پوشش قرار می دهد , داشتید , مشخصات مهم بعدی مربوط به محدوده نور مادون قرمز است . هر دوربین مداربسته ای باید خصوصیاتی در این مورد داشته باشد , به شما می گوییم که تقریبا در چه حد LED های مادون قرمز , تاریکی را روشن خواهد کرد .

 

لطفا توجه داشته باشید که انتخاب نهایی شما در دوربین مداربسته چیزی باید باشد که بیشتر از فاصله مورد نیاز را روشن نماید . همانطور که قبلا اشاره شد , به دنبال خوب بودن به اندازه کافی معمولا منجر به ناامیدی خواهد شد .

 

برای مثال , دوربین مداربستهTW-75  ما در محدوده ی نور ۴۰ فوت بسیار محبوب و مقرون به صرفه برای شما خواهد بود که برای اتاق های داخلی , گردشگاه ها و مکان های مشابه , عالی می باشد .این امر یک خرید هوشمندانه می تواند نباشد ولی با این حال , برای یک انبار یا کاربرد های دیگر , به خوبی پوشش فاصله طولانی تری از آن انتظار می رود .

 

اگر شما فواصل دورتری را درنظر دارید به نظر من چیزی که این فاصله را می تواند تحت پوشش قرار دهد ,چیزی شبیه به مدل TopVeiw  ما می باشد . این دوربین مداربسته دارای لنز ۵-۵۰mm  می باشد که به شما کمی کنترل بیشتری را روی میدان دید , بسته به نحوه گستردگی فاصله ای که می خواهید تحت پوشش قار دهید, می دهد .

 

کیفیت

 

بررسی هیچکدام از موارد بالا , درصورتی که یک دوربین مداربسته با کیفیت ویدئویی خوب نداشته باشید , اهمیت نخواهد داشت . شما باید قادر به ایجاد یک چهره و ویژگی های فیزیکی بر روی فیلم باشید , در غیر این صورت دوربین مداربسته تان بی ارزش خواهد بود .

 

بسته آنالوگ است , از شماره ی TVL دوربین مداربسته خود اطمینان حاصل نموده تا برای کاربرد شما مناسب باشد . رزولوشن پایین تر , مانند ۴۸۰TVL ,ممکن است برای کاربردهای داخلی کوتاه برد مناسب باشد , اما برای دوربین های مداربسته پوشش مناطق بزرگتر که در آن ممکن است نیاز به رزولوشن بالاتری برای تشخیص چهره و .. باشد ,حداقل ۶۰۰TVL باید باشد و آن هم باید آزموده شود . اگر آن هم به اندازه کافی خوب نبود , آنرا برگردانده و انتخاب بهتری را انجام دهید . چون ما درحال صحبت کردن در مورد ایمنی و حفظ اموال شما هستیم .

 

برای دوربین های مداربسته ی تحت شبکه , با اندکی کار کردن بر روی فیلم شما بهترین شانس مطلق را در یک ماجرای جنایی , در شب و روز خواهید داشت . بعنوان مثال با مدل TopVeiw می توانید فیلم را تا ۱۳۰فوت روشن کرده و یک رزولوشن ۵مگاپیکسلی داشته باشید . که خیلی زیاد است .

 

آیا دوربین مداربسته IR من معیوب است ؟

 

اگر دوربین های مداربسته شما , پیش نیاز های فوق را داشته باشد , ممکن است مشکلی در رابطه با آنها داشته باشد . اجازه دهید یک سری مسائل مشترک را بررسی کنیم .

 

فازی یا ویدئو متمرکز

 

این امر برای تلفن های موبایل مانند مسئله لنز  ممکن است که نیاز به تنظیم داشته باشد و متمرکز شود . برای رفع این مشکل , حلقه فوکوس یا دستگیره بر روی دوربین را در مکانی قرار دهید و آن را تنظیم کنید تا زمانی که فیلم واضح تر شود .  اگر دوربین مداربسته لنز فوکوس ندارد , پس لنز ممکن است نیاز به تعویض / ثابت شدن داشته باشد . در این حالت با سرویس دهند یا سازنده برای کمک بیشتر تماس بگیرید .

 

دوربین مداربسته ویدئویی نویزدار

 

فیلمی مادون قرمز استه که اغلب با کیفیت پایین تر از مشخصه های ویدئویی در طول روز می باشد . به این ترتیب , مقدار کمی از این دانه دانه ها در فیلم طبیعی می باشد .اگر مقدار این دانه ها در فیلم زیاد باشد , با این اوصاف باز مطالعه کنید .

 

بسته به نوع دانه ها , سنسور دوربین مداربسته شما ممکن است بد باشد , ممکن است که سیستم شما اختلالات توانی را بگیرد , شما می توانید یک کابل ضعیف داشته باشید یا DVR شما ممکن است خراب باشد .

 

مطمئن شوید که هیچ یک از کابل های ویدئویی شما در کنار کابل برق , در هنگام اجرا نباشند .اگر بود , باید یک پلی و یا فضایی بین آنها ایجاد کنید , بنابراین آنها با هم در ارتباط نمی باشند .

 

اگر که این امر کمکی نمی کند , مطمئن شوید که تمام اتصالات در دوربین مداربسته و DVR امن هستند . اگر تمام دوربین های مداربسته بجز یکی به درستی کار می کنند ,در حال اجرا , یک کابل جدید را بطور مستقیم از دوربین مداربسته به DVR وصل کنید و چک کنید که دوباره همان مشکل پیش می آید یا نه . در صورتی که مشکل برطرف شد , اقدام به اتصال همان دوربین مداربسته به یکی دیگر از ورودی های DVR نمایید . اگر مشکل هم چنان باقی بود , اشتباهی در ورودی از DVR است (یا احتمال قفل سخت افزاری است ) . با سرویس دهنده یا تولید کننده برای دریافت خدمات موردنیاز خود تماس بگیرید .

 

در شب به خوبی نمی تواند ببیند

 

کیفیت دوربین مداربسته ممکن است در این زمینه ,در برابر برد مادون قرمز واقعی , تأثیر زیادی داشته باشد . اگر دوربین مدرابسته شما , منطقه ای که ادعا می گرد را در شب نشان نداد , با سرویس دهنده یا سازنده آن تماس حاصل فرمایید .اینکه آیا LED های بکار رفته در دوربین در حال کار هستند یا اینکه دوربین مداربسته فقط بصورت ارزان ساخته شده است , در این زمینه  لازم نیست که شما وقت خود را بیش از عیب یابی به هدر دهید .از سرویس دهنده خود جویا شوید و یا با مشاوران فروش فرانگرالکترونیک تماس بگیرید .

 

یک راه حل در این زمینه , اضافه کردن یک چراغ مادون قرمز مستقل اضافی به دوربین مداربسته است .این واحد منحصرا برای ارائه روشنایی در شب , برای دوربین های مداربسته ساخته شده است , و بسیار محبوب برای ارتقاء دوربین های مداربسته باکس قدیمی به مادون قرمز است .

منبع :
نویسنده :

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
ارسال نظر شما
انتشار یافته : ۰ در انتظار بررسی : 1
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

test