سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - Tuesday 20 March 2018
کد خبر : 16089
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۹
بازدید: بازدید: 2211

ضعف مدیریت بحران در کشور


مدیریت بحران
در یادداشتی از روزنامه گسترش تجارت میخوانیم: مشکل اصلی مدیریت شهری در تهران و حتی بحران مدیریت در ایران به نبود سیستمی برای مدیریت یکپارچه برمی‌گردد و این مشکل به‌وضوح در شورای شهر و شهرداری دیده می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

| در یادداشتی از روزنامه گسترش تجارت میخوانیم:  مشکل اصلی مدیریت شهری در تهران و حتی بحران مدیریت در ایران به نبود سیستمی برای مدیریت یکپارچه برمی‌گردد و این مشکل به‌وضوح در شورای شهر و شهرداری دیده می‌شود. به عنوان نمونه در دولت، نبود مدیریت یکپارچه در جایی دیده می‌شود که دولت با خام‌فروشی نفت و گاز و دارایی‌های کشور اقتصاد خود را سرپا نگه داشته است.

این موضوع در شهرداری در قالب تراکم‌فروشی درآمده است. با این شیوه درآمدزایی مردم نفعی نمی‌برند؛ بنابراین شهرداری تهران به یک درآمد پایدار دست نیافته است. همچنین ناهماهنگی که بین شهرداری، شورای شهر و دولت وجود دارد باعث بروز مشکلاتی در تامین هزینه‌های شهر شده و از طرفی نگرش‌های سیاسی این شکاف را عمیق‌تر کرده است. نه دولت شهرداری را پذیرفته و نه شهرداری دولت را قبول دارد و همچنان این موضوع ادامه پیدا کرده و این مشکل از وقتی حادتر شد که شهرداران تهران تمایلی به کسب مقام ریاست‌جمهوری نیز پیدا کردند. درد بخش خصوصی، کم‌توجهی دولت به آنهاست. باتوجه به شرایط کنونی ایران بخش خصوصی خودش باید بتواند برای خودش کسب‌وکار ایجاد کند. متاسفانه از متخصصان درست استفاده نمی‌شود اما انجمن‌ها و سندیکاها نیز اعتراض درخوری نسبت به وضعیت موجود ندارند. درخواست من از مشاوران و جمع‌های تخصصی حضور بهینه در حوزه مدیریت شهری است. برای یافتن شیوه درآمدزایی پایدار برای شهر نیاز به مشاوران خوب داریم و باید به آنها بها بدهیم. ما در مدیریت شهری خود وحدت‌رویه نداریم. به عنوان نمونه در صنعت نمایشگاهی که بنده زمانی در آن فعالیت داشتم و اعتقاد دارم باید خصوصی اداره شود، به دلیل تصدی دولت ما شاهد درگیری شهرداری و پلیس راهنمایی و رانندگی با دولت هستیم. در یک دوره از شورای شهر در یک اقدام غیرکارشناسی، شهرداری موظف شد نمایشگاهی در تهران تاسیس کند! کاری که در دنیا عجیب است و اتفاق نمی‌افتد. در این وضعیت باتوجه به نبود وحدت رویه در مدیریت شهری، دولت به شهرداری در فرآیند خصوصی‌سازی نمایشگاه کمک نمی‌کند و در مقابل شهرداری قرار گرفته است. تمامی اینها به علت نبود مدیریت یکپارچه در کشور و شهر تهران است.
منبع :
نویسنده :

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
ارسال نظر شما
انتشار یافته : ۰ در انتظار بررسی : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سام پاک پایرو نمایشگاه مجازی تبلیغات تبلیغات
test