چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷ - Wednesday 24 October 2018
کد خبر : 17017
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۵
بازدید: -

به همت پارك فناوری پردیس و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

ششمین نمایشگاه فناوری و نوآوری تهران (INOTEX۲۰۱۷) برگزار میشود


ششمین نمایشگاه فناوری و نوآوری (INOTEX۲۰۱۷) در تاریخ ۲ الی ۵ خرداد سال ۹۶ در تهران برگزار می شود که بیش از ۱۲۰ شرکت توانمند فناور از ۲۰ کشور دنیا و ۱۰۰ شرکت از ایران در این نمایشگاه، آخرین دستاوردها و نوآوری‌های فناورانه خود را عرضه میکنند

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

نمایشگاه فناوری و نوآوری تهران (INOTEX) نمایشگاه مهم و برجسته تکنولوژی در منطقه خاورمیانه محسوب می شود.

این نمایشگاه با تاکید بر فناوری به بعنوان کاربرد دانش درر توسعه جوامع بشری و نوآوری بعنوان بکارگیری ایده‌های نوین فعالیت می کند. با توجه به فقدان نمایشگاههای بین‌المللی مناسب در کشور که در برگیرنده تمامی حوزه‌های فناوری باشد، نمایشگاه اینوتکس از سال۱۳۹۰ با همت پارک فناوری پردیس و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز همکاری‌های فناوری و نوآوری و سفارت ج.ا.ایران در روسیه در کشورمان برگزار شده است. در پنجمین نمایشگاه فناوری و نوآوری ایران، بیش از ۱۲۰ شرکت توانمند فناور از ۲۰ کشور دنیا و ۶۰ شرکت از ایران، آخرین دستاوردها و نوآوری های فناورانه خود را در حوزه های فناوری رسانه، فناوری اطلاعات و ارتباطات، نفت، گاز و پتروشیمی، اتوماسیون صنعتی و سیستم های هوشمند، بیوتکنولوژی و تجهیزات پزشکی، فناوری نانو، انرژی های نو و تجدید پذیر، و هوافضا، به نمایش خواهند گذاشت

اهداف نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری تهران ۲۰۱۷:

توسعه فناوری با استفاده از ظرفیت‌های بین‌المللی

رشد فناوری و توسعه کاربرد آن در برخی از کشورها، بیشتر و در برخی دیگر کمتر اتفاق افتاده است که این رویداد بین‌المللی زمینه مناسبی برای تبادل تجربیات کشورهای مختلف در فناوری‌های جدید و کاربرد‌های بروز آنها را فراهم می‌آورد.

بزرگترین بازار فناوری منطقه

پیشرفت‌های فناوری ایران در سالیان اخیر و ایجاد زیرساخت‌های توسعه فناوری و همچنین موقعیت جغرافیایی، اقتصادی و ژئوپولیتیکی ایران، ظرفیت تبدیل شدن به هاب فناوری منطقه را در تمامی حوزه‌های فناوری ایجاد نموده است که این نمایشگاه در آینده‌ای نزدیک به بزرگترین فن‌بازار بین‌المللی جهت عرضه و تقاضای فناوری و ارایه آخرین نوآوری‌های دنیا در حوزه فناوری تبدیل خواهد شد.

شکل‌گیری تجارت و تعاملات اقتصادی حول فناوری

حمایت نمایشگاه از انعقاد قراردادهای انتقال فناوری و پشتیبانی از تجاری‌سازی آنها زمینه مساعدی برای شرکت‌های فناور ایجاد می‌کند تا بتوانند با بهره‌گیری از برترین فناوری‌های روز دنیا، زنجیره تولیدات محصولات فناورانه خود را گسترش داده و با دسترسی بیشتر به بازارهای جهانی با تکیه بر فناوری‌های بروز، برای کشور تولید ثروت نمایند.

تبادل تجارب شرکت‌های موفق در تجاری‌سازی و توسعه فناوری

نمایشگاه بین‌المللی فناوری و نوآوری با دعوت از پیشتازان و نخبگان حوزه فناوری از سراسر جهان، کانونی برای گردهما‌یی متخصصان، فناوران و مدیران شرکت‌های فناور شده و با استفاده از ابزارهای مختلف (همایش، نشست‌تجاری، کنفرانس و …) زمینه‌ای مناسب برای تبادل تجارب فیمابین متخصصان مهیا می‌کند.

تقویت مناسبات بین‌المللی و افزایش ظرفیت سیاسی با استفاده از فناوری

نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری با دعوت از متقاضیان فناوری از سراسر جهان، زمینه را برای عرضه محصولات فناوری و تبادلات فناوری، فراهم نموده که گسترش مناسبات سیاسی و ظرفیتهای سیاسی را در بر خواهد داشت.

کمک به شکل گیری و گسترش اتحاد منطقه ای با استفاده از ظرفیت فناوری

نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری با جذب عرضه کنندگان و متقاضیان محصولات فناوری، ظرفیت ایجاد و گسترش اتحاد منطقه ای با فراهم سازی تامین نیازهای فناوری منطقه از خود منطقه را فراهم خواهد نمود.
دسته بندی محصولات نمایشگاه INOTEX تهران ۲۰۱۷:

فناوری رسانه

IT و فناوری اطلاعات و ارتباطات

نفت، گاز و پتروشیمی

اتوماسیون صنعتی و سیستم های هوشمند

بیوتکنولوژی و تجهیزات پزشکی

فناوری نانو

انرژی های نو و تجدید پذیر

هوافضا

 

تاریخچه نمایشگاه نوآوری و فناوری ایران:

اولین نمایشگاه بین‌المللی فناوری‌های پیشرفته با حضور بیش از ۸۰ نفر از متخصصین روسی در قالب ۵۲ شرکت فناور به مدت سه روز، در اسفندماه سال ۱۳۹۰ در تهران برگزار گردید. در این نمایشگاه، شرکت‌های روس آخرین دستاوردها و توانمندی‌های خود را در زمینه‌هایی همچون فناوری اطلاعات و ارتباطات، انرژی، نفت و گاز، فناوری زیستی، هوافضا و تجهیزات ساخت­ و­ساز به معرض نمایش گذاشتند.

با تکیه بر دستاوردهای دوره اول ، «دومین نمایشگاه بین‌المللی فناوری‌های پیشرفته»، از تاریخ ۷ لغایت ۹ اسفندماه ۹۱ با شرکت ۱۲۰ نفر از متخصصین کشورهای روسیه، بلاروس و اوکراین در قالب ۷۰ شرکت برگزار گردید.

سومین نمایشگاه بین‌المللی فناوری و نوآوری (INOTEX۲۰۱۴) در تاریخ ۲ الی ۴ خرداد ماه سال ۹۳ با حضور ۶۰ شرکت فناور از کشورهای روسیه (۳۴ شرکت)، هند (۱۹ شرکت)، کره‌جنوبی (۲ شرکت)، آلمان، انگلیس، چین، ترکیه و ۵۷ شرکت ایرانی برگزار شد. نهایتا ۱۷ تفاهم‌نامه و قرارداد انتقال فناوری در حاشیه این نمایشگاه به ارزش بیش از ۶ میلیون دلار به امضا رسید.

چهارمین دوره این نمایشگاه (INOTEX۲۰۱۵) در تاریخ ۹ – ۱۲ خرداد ماه ۱۳۹۴ با حضور ۴۷ شرکت فناور از ۱۵ کشور دنیا ( روسیه، انگلیس، فرانسه، آلمان،ایتالیا، سوئد، یونان، ژاپن، کره جنوبی، چین و ….. ) برگزار گردید که در نهایت منجر به انعقاد ۲۵ قرارداد انتقال تکنولوژی به ارزش ۳۰ میلیون دلار گردید.

پنجمین دوره نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری INOTEX۲۰۱۶ با تجربه موفق سالیان گذشته و هدف گذاری جهت دعوت از شرکتهای معتبر فناور از دیگر کشورهای جهان، در نظر گرفته شده است. در همین راستا حضور شرکت‌هایی از بیش از ۲۰ کشور دنیا برای این دوره برنامه‌ریزی شده است.

ششمین نمایشگاه فناوری و نوآوری (INOTEX۲۰۱۷) در تاریخ  ۲ الی ۵ خرداد سال ۹۶ در تهران برگزار می شود که بیش از ۱۲۰ شرکت توانمند فناور از ۲۰ کشور دنیا و ۱۰۰ شرکت از ایران در این نمایشگاه، آخرین دستاوردها و نوآوری‌های فناورانه خود را

منبع http://fa.inotex.com

بهداشت، ایمنی و محیط زیست

 

نویسنده :

چه امتیازی می دهید؟
5 / 1.00
[ 1 رای ]
ارسال نظر شما
انتشار یافته : ۰ در انتظار بررسی : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

test