چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - Wednesday 22 November 2017
کد خبر : 12862
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۷
بازدید: بازدید: 1211

شبکه تخصصی بهینه‌سازی انرژی و محیط‌زیست در گیلان ایجاد می‌شود


شبکه تخصصی بهینه‌سازی انرژی و محیط‌زیست در گیلان ایجاد می‌شود

شبکه تخصصی بهینه سازی انرژی و محیط زیست استان گیلان با پشتیبانی ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایجاد می‌شود. یدالله سبوحی، دبیر ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره ایجاد این شبکه تخصصی اظهار کرد: در جلسه­‌ای که در استانداری گیلان با حضور معاون و مدیران استانداری، مدیران دستگاه‌های اجرایی […]

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

شبکه تخصصی بهینه سازی انرژی و محیط زیست استان گیلان با پشتیبانی ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایجاد می‌شود.

یدالله سبوحی، دبیر ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره ایجاد این شبکه تخصصی اظهار کرد: در جلسه­‌ای که در استانداری گیلان با حضور معاون و مدیران استانداری، مدیران دستگاه‌های اجرایی انرژی (شرکت پخش فرآورده­‌های نفتی، شرکت استانی گاز، شرکت برق منطقه‌­ای، اداره استاندارد و جهاد کشاورزی) برگزار شد، ضرورت، اهداف و برنامه تشکیل شبکه تخصصی در استان گیلان را تشریح کردم.

سبوحی با توجه به ضرورت و اهمیت بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست در سطح استان‌ها و ارزیابی پتانسیل آن گفت: ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست معاونت علمی تصمیم دارد تا شبکه تخصصی بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست را در استان گیلان با همکاری تمامی دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط ایجاد کند.

وی اهداف ایجاد این شبکه را توسعه ظرفیت علمی و فنی در استان، شناسایی پتانسیل بهینه­ سازی انرژی و محیط­زیست و برنامه ­ریزی برای بالفعل کردن پتانسیل­‌ها از طریق حمایت از مراکز تحقیقاتی و دانشگاه‌ها و شرکتهای دانش‌­بنیان در استان عنوان کرد.

دبیر ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست در ادامه گفت: ارزیابی پتانسیل بهینه سازی انرژی و محیط زیست در سطح استانی ایجاب می‌کند تا شبکه تخصصی متشکل از دستگاه‌های اجرایی، صنایع، شرکت‌های خدمات انرژی، شرکت‌های دانش بنیان و نهادهای پژوهشی و فناوری در استان‌ها سازماندهی شود.

سبوحی شناخت مسائل و چالش‌های بهینه سازی انرژی و محیط زیست در سطح استان‌ها را مهم خواند و گفت: این امر برای پیگیری سیاست‌های دولت و تدوین برنامه اجرایی مشخص و هدفمند است تا بتواند ظرفیت لازم جهت گسترش بازارهای خدمات انرژی و فناوری کارآمد انرژی و محیط زیست و بهره برداری از پتانسیل‌های محلی را فراهم کند و در جهت ارتقای سطح کارآیی انرژی و بهره وری کل در سطح ملی و ایجاد اشتغال دانش بنیان در استان‌های کشور گام بردارد.

دبیر ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست معاونت علمی تصریح کرد: دستیابی به اهداف مهم تشکیل شبکه تخصصی بهینه سازی انرژی و محیط زیست با همکاری تمامی نهادها و دستگاه‌های اجرایی، بنگاه‌های اقتصادی، دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی و پارک‌های علم و فناوری در استان‌ها صورت می‌گیرد.

بر اساس اعلام سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مسؤولین دستگاه‌های اجرایی از توسعه فعالیتها در زمینه بهینه ­سازی انرژی و محیط­زیست استقبال کردند و مجاب به رعایت قوانینی شدند.

با اعلام موافقت برای راه‌اندازی شبکه تخصصی بهینه‌سازی انرژی و محیط‌زیست در استان گیلان سازماندهی کارگروه بهینه ­سازی انرژی و محیط­زیست در استان مد نظر قرار گرفت و از سوی دیگر فعالیت تشکل‌­های مردم نهاد در زمینه بهینه ­سازی انرژی و محیط­زیست مورد حمایت قرار می‌گیرد.

از دیگر پیامدهای این شبکه سازماندهی کارگروه فنی متشکل از متخصصین در استان است تا فعالیت این کارگروه در زمینه ارزیابی پتانسیل بهینه ­سازی انرژی مورد حمایت ستاد و دستگاه‌های اجرایی استان باشد.

همچنین کارگروه فنی استان در تعامل با کارگروه مطالعات دورنمای انرژی در ستاد خواهد بود و در این فرایند انتقال تجربه و ابزارهای لازم برای تدوین دورنمای بهینه­ سازی انرژی استان در دسترس کارگروه فنی در استان گیرد.

منبع : ناموجود
نویسنده : ناموجود

نمایشگاه cpse نمایشگاه isaf نمایشگاه cpse
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
ارسال نظر شما
انتشار یافته : ۰ در انتظار بررسی : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سامپاک پایرواجلاس سالانه جوامع ایمن ایراننمایشگاه ایپاس 2017کنفرانس ملی مدیریت کلانشهر ها سومین همایش تخصصی رفتار شناسی حریقتبليغات تبليغات
test