جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ - Friday 19 October 2018
کد خبر : 12862
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۷
بازدید: -

شبکه تخصصی بهینه‌سازی انرژی و محیط‌زیست در گیلان ایجاد می‌شود


شبکه تخصصی بهینه‌سازی انرژی و محیط‌زیست در گیلان ایجاد می‌شود

شبکه تخصصی بهینه سازی انرژی و محیط زیست استان گیلان با پشتیبانی ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایجاد می‌شود. یدالله سبوحی، دبیر ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره ایجاد این شبکه تخصصی اظهار کرد: در جلسه­‌ای که در استانداری گیلان با حضور معاون و مدیران استانداری، مدیران دستگاه‌های اجرایی […]

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

شبکه تخصصی بهینه سازی انرژی و محیط زیست استان گیلان با پشتیبانی ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایجاد می‌شود.

یدالله سبوحی، دبیر ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره ایجاد این شبکه تخصصی اظهار کرد: در جلسه­‌ای که در استانداری گیلان با حضور معاون و مدیران استانداری، مدیران دستگاه‌های اجرایی انرژی (شرکت پخش فرآورده­‌های نفتی، شرکت استانی گاز، شرکت برق منطقه‌­ای، اداره استاندارد و جهاد کشاورزی) برگزار شد، ضرورت، اهداف و برنامه تشکیل شبکه تخصصی در استان گیلان را تشریح کردم.

سبوحی با توجه به ضرورت و اهمیت بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست در سطح استان‌ها و ارزیابی پتانسیل آن گفت: ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست معاونت علمی تصمیم دارد تا شبکه تخصصی بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست را در استان گیلان با همکاری تمامی دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط ایجاد کند.

وی اهداف ایجاد این شبکه را توسعه ظرفیت علمی و فنی در استان، شناسایی پتانسیل بهینه­ سازی انرژی و محیط­زیست و برنامه ­ریزی برای بالفعل کردن پتانسیل­‌ها از طریق حمایت از مراکز تحقیقاتی و دانشگاه‌ها و شرکتهای دانش‌­بنیان در استان عنوان کرد.

دبیر ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست در ادامه گفت: ارزیابی پتانسیل بهینه سازی انرژی و محیط زیست در سطح استانی ایجاب می‌کند تا شبکه تخصصی متشکل از دستگاه‌های اجرایی، صنایع، شرکت‌های خدمات انرژی، شرکت‌های دانش بنیان و نهادهای پژوهشی و فناوری در استان‌ها سازماندهی شود.

سبوحی شناخت مسائل و چالش‌های بهینه سازی انرژی و محیط زیست در سطح استان‌ها را مهم خواند و گفت: این امر برای پیگیری سیاست‌های دولت و تدوین برنامه اجرایی مشخص و هدفمند است تا بتواند ظرفیت لازم جهت گسترش بازارهای خدمات انرژی و فناوری کارآمد انرژی و محیط زیست و بهره برداری از پتانسیل‌های محلی را فراهم کند و در جهت ارتقای سطح کارآیی انرژی و بهره وری کل در سطح ملی و ایجاد اشتغال دانش بنیان در استان‌های کشور گام بردارد.

دبیر ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست معاونت علمی تصریح کرد: دستیابی به اهداف مهم تشکیل شبکه تخصصی بهینه سازی انرژی و محیط زیست با همکاری تمامی نهادها و دستگاه‌های اجرایی، بنگاه‌های اقتصادی، دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی و پارک‌های علم و فناوری در استان‌ها صورت می‌گیرد.

بر اساس اعلام سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مسؤولین دستگاه‌های اجرایی از توسعه فعالیتها در زمینه بهینه ­سازی انرژی و محیط­زیست استقبال کردند و مجاب به رعایت قوانینی شدند.

با اعلام موافقت برای راه‌اندازی شبکه تخصصی بهینه‌سازی انرژی و محیط‌زیست در استان گیلان سازماندهی کارگروه بهینه ­سازی انرژی و محیط­زیست در استان مد نظر قرار گرفت و از سوی دیگر فعالیت تشکل‌­های مردم نهاد در زمینه بهینه ­سازی انرژی و محیط­زیست مورد حمایت قرار می‌گیرد.

از دیگر پیامدهای این شبکه سازماندهی کارگروه فنی متشکل از متخصصین در استان است تا فعالیت این کارگروه در زمینه ارزیابی پتانسیل بهینه ­سازی انرژی مورد حمایت ستاد و دستگاه‌های اجرایی استان باشد.

همچنین کارگروه فنی استان در تعامل با کارگروه مطالعات دورنمای انرژی در ستاد خواهد بود و در این فرایند انتقال تجربه و ابزارهای لازم برای تدوین دورنمای بهینه­ سازی انرژی استان در دسترس کارگروه فنی در استان گیرد.

منبع : ناموجود
نویسنده : ناموجود

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
ارسال نظر شما
انتشار یافته : ۰ در انتظار بررسی : 1
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

test