یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - Sunday 21 October 2018
کد خبر : 11540
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۳
بازدید: -

روشهای شناسایی و ارزیابی ریسک منجر به کارنامه ایمنی


روشهای شناسایی و ارزیابی ریسک منجر به کارنامه ایمنی

در راستای تولید محصول ایمن یا ارائه خدمت ایمن باید فرایند بررسی و ارزیابی ریسک داشته باشیم، بدین نحو که ابتدا از روشهای تجربی و روشهای خلاق خطرات تولید یا خطرات استفاده از محصول یا خدمت مشخص شود و برای خطرات عمده بهترین راه حل پیدا شود. در راستای سنجش بهترین راه حل کاهش ریسک از شاخص های همچون هزینه نجات جان یک انسان  و  […]

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

در راستای تولید محصول ایمن یا ارائه خدمت ایمن باید فرایند بررسی و ارزیابی ریسک داشته باشیم، بدین نحو که ابتدا از روشهای تجربی و روشهای خلاق خطرات تولید یا خطرات استفاده از محصول یا خدمت مشخص شود و برای خطرات عمده بهترین راه حل پیدا شود. در راستای سنجش بهترین راه حل کاهش ریسک از شاخص های همچون هزینه نجات جان یک انسان  و  خطر قابل تحمل میتوان استفاده کرد. در برنامه تولید کالا یا در برنامه خدمت رسانی در کشورهای پیشرفته مجوز آن محصول یا خدمت جهت ورود به بازار باید از طریق یک ارگان دولتی به نام سازمان کل بازرسی کشور صادر شود و در نهایت کارنامه ایمنی آن محصول یا آن خدمت به ثبت برسد. تولید کننده باید اثبات کند کالای او از لحاظ ایمنی در سطح قابل پذیرش است همچنین در کارنامه ایمنی نحوه کارکرد ایمن دستگاه با توضیحات کافی ارائه شود و بر اساس مدارک توجیه شود.
یکی از موارد مهم در ارزیابی ریسک جنبه محیط زیستی می باشد. خسارت های مرتبط با محیط زیست تنها ریسک های هستند که می توان گفت به صفر نمیرسند . به عبارت دیگر ریسک های غیر محیط زیستی با تلاش بشر میتواند به صفر برسد اما برای خسارتهای محیط زیستی با تلاش بشر می توان از شدت آسیب خطرات کم کرد(ریسک را کاهش دهیم).

 

دریافت این مقاله از پایگاه خبری بامنا

منبع : ناموجود
نویسنده : ناموجود

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
ارسال نظر شما
انتشار یافته : ۰ در انتظار بررسی : 1
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

test