چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - Wednesday 22 November 2017
کد خبر : 13668
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۰
بازدید: بازدید: 1611

روز خبرنگار، روز قلم


روز خبرنگار، روز قلم

بازهم ۱۷ مردادی دیگر رسید، پس از سالی پر استرس، ماه‌هایی پر کار، روزهایی زیبا و ساعت‌هایی دلهره انگیز و ثانیه‌هایی پراضطراب. چه کسی است که خبرنگاری کرده باشد و معنای این سال‌ها، ماه‌ها، روزها، ساعت‌ها و ثانیه‌ها را نداند. ارزش هر لحظه فعالیت و کار حرفه‌ای خبرنگاری اگرچه سخت و طاقت فرسا و پرمسئولیت است برابر هزاران ساعت است. خبرنگاری که بار امانت یک […]

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

بازهم ۱۷ مردادی دیگر رسید، پس از سالی پر استرس، ماه‌هایی پر کار، روزهایی زیبا و ساعت‌هایی دلهره انگیز و ثانیه‌هایی پراضطراب.

چه کسی است که خبرنگاری کرده باشد و معنای این سال‌ها، ماه‌ها، روزها، ساعت‌ها و ثانیه‌ها را نداند.

ارزش هر لحظه فعالیت و کار حرفه‌ای خبرنگاری اگرچه سخت و طاقت فرسا و پرمسئولیت است برابر هزاران ساعت است. خبرنگاری که بار امانت یک انتقال، یک تحلیل و یک تفسیر را به دوش می‌کشد می‌داند که چه بر دوش دارد.

خبرنگاری کنکاش در کلمات برای بیان یک مفهوم است، مفهومی که در آن خیر بر شر ارجحیت دارد و زیبایی بیان یک جمله به صرف زمان آن می‌ارزد.

اما مقدس‌ترین واژه در خبرنگاری، قلم است، آنچه بیان را به تقریر می‌آورد و گوش را شنوا، قلم است.

این ابزار وسیله انتقال آنچه مسئولان می‌خواهند به مردم بگویند و آنچه مردم می‌خواهند به گوش مسئولان برسانند به شمار می‌رود.

دست‌های پرتوان و ذهن‌های خلاق یک خبرنگار کار این قلم را ساده‌تر می‌کند اما…

انتظار افکار عمومی از جامعه خبری و جامعه‌ رسانه‌ای به اندازه‌ای زیاد است که بر فشار کاری و استرس خبرنگاران که اعضای این جامعه هستند می‌افزاید.

حتی مشاهده کار طاقت فرسا و پر اضطراب خبری برای افرادی که از این خانواده نباشند سخت است، اما علاقه به این حرفه موجب می‌شود که با وجود تمام مشقات مالی، خبرنگاران از روحیه‌ای لطیف، زیبا و هنرمندانه برخوردار بوده و قلم هایشان را جز برای صداقت نگردانند.

ارزش کار هر خبرنگار به ارزش قلمی است که به کار می‌گیرد و راهی که وی برگزیده است را سامانی نیست به جز عشق به قلمی و صاحب قلمی که برایش برگزیده شده است.

شاید باورش سخت باشد اما فقط ۱۷ مرداد است که یاد خبرنگاران به زبان می‌آید و مابقی روزهای سال این رسانه‌ها و فعالان آن هستند که در کنکاش و تکاپو هستند اما کمتر دیده می‌شوند.

متاسفانه خبرنگاران از محروم‌ترین اقشار جامعه به لحاظ مادی و جایگاه‌های اداری به شمار می‌روند و نداشتن بیمه مناسب و حقوق و دستمزد ناکافی از مشکلات جدانشدنی آنها به شمار می‌رود.

از سویی امید می‌رود که همه اهل رسانه  و خبرنگار نیز به ارزش قلم واقف بوده و این روز را بهانه‌ای برای کنکاش در خود و فعالیت‌هایشان در نظر بگیرند.

نویسنده: الناز پاک‌نیا

منبع : ناموجود
نویسنده : ناموجود

نمایشگاه cpse نمایشگاه isaf نمایشگاه cpse
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
ارسال نظر شما
انتشار یافته : ۰ در انتظار بررسی : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سامپاک پایرواجلاس سالانه جوامع ایمن ایراننمایشگاه ایپاس 2017کنفرانس ملی مدیریت کلانشهر ها سومین همایش تخصصی رفتار شناسی حریقتبليغات تبليغات
test