شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ - Saturday 17 November 2018
کد خبر : 10214
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۰
بازدید: -

حفاظت از امنیت رایانه


حفاظت از امنیت رایانه

ممکن است به نظر برسد که انجام یک یا چند کار جزیی از امنیت رایانه‌ی رومیزی شما حفاظت می‌نماید، که در‌واقع اینگونه نیست. می‌بایست با دقت بر روی این موضوع تأمل نموده و زمانی را برای یافتن بهترین گام‌های حیاتی سپری نمایید. ۹ مرحله‌ی مورد نیاز برای حفاظت از امنیت رایانه عبارتند از: ۱. استفاده از برنامه‌ی کمکی در برنامه‌ی ضدبدافزار محافظ ۲. نصب برنامه‌ی […]

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

ممکن است به نظر برسد که انجام یک یا چند کار جزیی از امنیت رایانه‌ی رومیزی شما حفاظت می‌نماید، که در‌واقع اینگونه نیست. می‌بایست با دقت بر روی این موضوع تأمل نموده و زمانی را برای یافتن بهترین گام‌های حیاتی سپری نمایید.
۹ مرحله‌ی مورد نیاز برای حفاظت از امنیت رایانه عبارتند از:
۱. استفاده از برنامه‌ی کمکی در برنامه‌ی ضدبدافزار محافظ
۲. نصب برنامه‌ی کمکی در کنار برنامه‌ی ضدجاسوس‌افزار محافظ
۳. نصب به‌روز رسانی‌های ویندوز
۴. مراقبت در هنگام بازنمودن پرونده‌های ضمیمه‌شده به رایانامه‌های ناشناس
۵. استفاده از یک دیواره‌ی آتشِ ترجیحاً سخت‌افزاری
۶. تهیه‌ی نسخه‌ی پشتیبان روزانه از سامانه
۷. انتخاب گذرواژه‌های محکم
۸. مراقبت در هنگام انتقال و نصب برنامه‌ها
۹. استفاده از نوشتن در پرونده‌های مخفی در صورت نبود حریم خصوصی.
جرایم سایبری اغلب با بهره‌برداری از فقدان این ویژگی‌ها فعالیت می‌کنند. این ویژگی‌ها ضرورتاً بر روی اصل اعتماد طراحی شده‌اند، در‌واقع به آنچه که از اخبار، رادیو و تلویزیون یا روزنامه می‌شنوید یا مرور می‌کنید، همچنین به رایانامه‌های دریافتی، برچسب‌های روی بسته‌بندی‌ها، به شریک زندگی و بچه‌ها نیز  اعتماد دارید.
سوءاستفاده از اعتماد به عنوان مانور اصلی جرایم سایبری، در اصرار به انجام آنچه که آن‌ها نیاز دارند، استفاده می‌شود، که به طور معمول خواهان اطلاعات شخصیِ ذخیره‌شده بر روی هارد دیسک و یا اطلاعات اعتبارهای بانکی برای استفاده از خدمات بانکی برخط می‌باشند.
به عنوان مثال، ارسال یک پیام رایانامه‌ای در این جرایم اینگونه می‌باشد؛ جرایم سایبری به سادگی پیام‌های وسوسه‌انگیز و مورد اعتماد را جعل نموده و با ترغیب کاربر به کلیک بر روی پیوند ضمیمه، به طور موفقیت‌آمیزی بدافزاری را بر روی رایانه‌‌ی شخص قربانی نصب و در نتیجه، ممکن است پرونده‌های موجود نابود و یا توسط تجاوزگر ربوده شوند.
نصب برنامه‌ی کمکی در کنار ضدبدافزار به عنوان برنامه‌ی اولیه‌ی دفاع می‌باشد. نصب برنامه‌ی کمکی تضمین می‌نماید که حداقل حفاظت در برابر بدافزارها و تعداد کمی از جاسوس‌افزارهای مشهور را دارا باشید، و به منظور ارتقاء آن، می‌بایست برنامه‌های ضدجاسوس‌افزار را نیز در کنار آن نصب نمایید.
اگرچه تصور می‌شود که بسته‌ی نرم‌افزاری ویندوز برای داشتن یک برنامه‌ی کمکی مناسب است، اما به طور روزانه حفره‌های جدید امنیتی در آن کشف شده است. خوشبختانه، محدوده‌ی اصلاحات امنیتی در ویندوز رایگان می‌باشد، به همین دلیل است که نمایش به‌روز رسانی‌های خودکار در رایانه‌های رومیزی ویندوزی به شما پیشنهاد می‌گردد. این به‌روز رسانی‌ها رایگان می‌باشند و ممکن است تنها حفاظت از رایانه‌ را تقویت نمایند.
وجود یک دیواره‌ی آتش، مانند یک نگهبان دیگر بین رایانه و اینترنت می‌باشد. دیواره‌ی آتش، ترافیک و برنامه‌های کاربردی در محدوده‌ی مجازِ اتصال به اینترنت و برعکس و همچنین ترافیک ورودی و خروجی را نیز کنترل می‌نماید. با داشتن یک رهیاب SOHO۱ ، دیواره‌ی آتش داخل رهیاب ایجاد می‌گردد که به آن دیواره‌ی آتش سخت‌افزاری گفته می‌شود.

منبع : ناموجود
نویسنده : ناموجود

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
ارسال نظر شما
انتشار یافته : ۰ در انتظار بررسی : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

test