یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ - Sunday 19 August 2018
کد خبر : 16388
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۸
بازدید: -

لازمه دریافت بیمه بیکاری اخراج کارگر علی‌رغم میل باطنی‌اش می‌باشد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی


در هر شرایطی کارگر نباید بیکار بشود،امید به روند کاهش حوادث ناشی از کار در ایران

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  در خصوص بیمه بیکاری کارگران مطرح کرد در هر شرایطی کارگر نباید بیکار بشود و اگر شد باید تحت پوشش سازمان‌های بیمه‌ای باشد،  لازمه دریافت بیمه بیکاری  اخراج  کارگر علی‌رغم میل باطنی‌اش می‌باشد.

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط‌زیستبامنا؛ احمد مشیریان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری بامنا، در خصوص میزان حداقل دریافتی مقرری‌بگیران تامین اجتماعی گفت: میزان مقرری و بیمه بیکاری  با میزان حقوق و دستمزد آنها در سه ماه آخر ارتباط مستقیم دارد کسانی که حداقل سه ماه حقوق گرفته باشند تا سقف ۸۰% از کل مبلغ آخرین حقوقشان به آنها  مقرری یا بیمه بیکاری تعلق می‌گیرد البته دو عامل دیگر هم با توجه به سابقه کاری و تعداد عایله  در میزان بیمه بیکاری و مقرری مؤثر است. مثلاً: کسی که حداقل ۹۳۳ هزار تومان می‌گیرد  اگر در سه ماه آخر کارش ۹۳۳ هزار تومان پرداخت کرده باشد با توجه به تعداد عایله‌اش۸۰ در صد این مبلغ را می‌گیرد.

وی  در مورد شرایط خاص برخی از کارفرمایان مانند رکود  و بیکاری کارگران نیز افزود: در هر شرایطی کارگر نباید بیکار بشود و اگر شد باید تحت پوشش سازمان‌های بیمه‌ای باشد،  لازمه دریافت بیمه بیکاری  اخرا ج  کارگر علی‌رغم میل باطنی‌اش می‌باشد. اگر با توافق ترک کار کرده باشد مشمول دریافت بیمه بیکاری نمی‌شود، در صورت اثبات این مطلب در حضور مراجع قانونی ذیصلاح که علی‌رغم میل باطنی‌اش  بیکار شده است مشمول بیمه بیکاری است برخی از کارفرمایان هم مجبورند برای اصلاح ساختار کارگران خود را مشمول بیمه بیکاری کنند، در این خصوص باید به وزارت کار مراجعه کنند از شورای عالی کار تقاضای تغییر ساختار بکنند بعد از تصویب می‌توانند آن بخش از کارگران را مشمول بیمه بیکاری کنند.
مشیریان  تعداد مشمول بیمه بیکاری را در تهران ۵۰٬۰۰۰ نفر و در کل کشور ۲۵۰٬۰۰۰ نفر اعلام کرد و در مورد اعتبار صندوق گفت: اعتبار بستگی به آن ۳ % پرداخت کارفرمایان دارد ۱۳ میلیون کارگر بیمه‌شده داریم که این کارگرها درواقع اگر بدون اراده خودشا ن بیکار شده باشند می‌توانند از بیمه بیکاری استفاده کنند البته در کل کشور ۱۳ میلیون کارگر بیمه‌شده داریم  این آمار در استان تهران ۳  میلیون نفر است. و کارفرما مبلغ ۳ % را به جهت بیمه بیکاری پرداخت می‌کند

در دو سال اخیر پرداخت‌ها کمی بیش از در آمد صندوق شده و صندوق ۷٬۰۰۰ میلیارد ریال از خودش اختصاص داده
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  در مورد  وضعیت حوادث ناشی از کار و حوادث منجر به فوت  گفت: در چهار سال گذشته به ازای هر ۱۰۰٬۰۰۰ نیروی شاغل ۲۱ % کاهش پیدا کرده خواند و برای حوادث منجر به فوت ۱۳%   کاهش داشتیم آمار دقیق به ازای هر ۱۰۰٬۰۰۰ نفر از ۱۰۴ نفر  در چهار سال گذشته رسیدیم به ۸۲ نفر  ، حادثه منجر به فوت که امید است این روند کاهشی همچنان ادامه پیدا کند.

منبع :

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
ارسال نظر شما
انتشار یافته : ۰ در انتظار بررسی : 938
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

test