دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - Monday 20 August 2018
کد خبر : 9835
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۲
بازدید: -

جابری انصاری: هیچ همراهی با اقدامات یک جانبه عربستان اتفاق نیفتاده است


جابری انصاری: هیچ همراهی با اقدامات یک جانبه عربستان اتفاق نیفتاده است

سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد: در بیانیه‌های شورای همکاری خلیج فارس و اتحادیه عرب مقداری شعار صادر شده که به نوعی اعلام موضع صرف است. حسین جابری انصاری در نشست خبری خود با خبرنگاران ادامه داد: در این بیانیه‌ها هیچ گونه همراهی با اقدامات یک‌جانبه عربستان اتفاق نیفتاده است. سیاست عربستان مبتنی بر تحمیل سیاست‌های یکجانبه خودش بر دولت‌ها و ملت‌های دیگر است سخنگوی وزارت […]

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد: در بیانیه‌های شورای همکاری خلیج فارس و اتحادیه عرب مقداری شعار صادر شده که به نوعی اعلام موضع صرف است.

حسین جابری انصاری در نشست خبری خود با خبرنگاران ادامه داد: در این بیانیه‌ها هیچ گونه همراهی با اقدامات یک‌جانبه عربستان اتفاق نیفتاده است.

سیاست عربستان مبتنی بر تحمیل سیاست‌های یکجانبه خودش بر دولت‌ها و ملت‌های دیگر است

سخنگوی وزارت خارجه تصریح کرد: سیاست عربستان مبتنی بر تحمیل سیاست‌های یکجانبه خودش بر دولت‌ها و ملت‌های دیگر است. این روزها عربستان تلاش‌های خود را در چارچوب سیاست‌های یک‌جانبه‌اش هم در شورای همکاری خلیج فارس و هم اتحادیه عرب پیگیری کرده برای یارگیری و برای اینکه بگوید تنها نیست.

تقریباً هیچ دولتی به شکل قطعی از سیاست‌های یکجانبه‌ عربستان حمایت نکرده است

وی افزود: تقریباً هیچ دولتی به شکل قطعی از آنچه عربستان از سیاست‌های یکجانبه‌اش اتخاذ کرده در زمینه قطع روابط و اقدامات تنش‌آفرین حمایت نکرده و حتی رئیس دوره‌ای اتحادیه عرب نیز پس از برگزاری نشست این اتحادیه در کنفرانس خبری صراحتاً مخالفت خود را با قطع روابط اعلام کرد.

بسیاری از دولت‌ها یا مخالفت یا حداقل تحفظ خود را نسبت به اعدام شهید نمر اعلام کرده‌اند

جابری انصاری گفت: جریان اعدام مرحوم شهید نمر مساله‌ای است که برخلاف قوانین بین‌المللی مربوط به حقوق بشر است و بسیاری از دولت‌ها یا مخالفت یا حداقل تحفظ خود را نسبت به این اقدام اعلام کردند.

وی افزود: آنچه در اتحادیه عرب در این زمینه صادر شده، با فشار عربستان سعودی نوعی مخالفت با روح حاکم بر موضع جهانی در مخالفت با این گونه اعدام‌های غیرانسانی و غیر منطبق با قوانین بین‌المللی و حقوق بشر است.

هیچ‌گونه همراهی با اقدامات یکجانبه عربستان اتفاق نیفتاده است

وی تاکید کرد: ایران سیاستش را مبتنی بر تدبیر و دوری از تنش‌آفرینی انجام می‌دهد و علی‌رغم همه دادوفریادهای عربستان آنچه در زمینه تحمیل اقدامات یکجانبه عربستان در شورای همکاری خلیج فارس و در اتحادیه عرب مطلوب این کشور بوده است، محقق نشده است و در بیانیه‌ها مقداری شعار صادر شده که نوعی اعلام موضع صرف است اما هیچ‌گونه همراهی با اقدامات یکجانبه عربستان اتفاق نیفتاده است.

در مجموعه‌های عربی نیز به شکل جمعی از قطع رابطه عربستان با ایران حمایت نشده است

سخنگوی وزارت خارجه خاطرنشان کرد: اقدامات یکجانبه عربستان در زمینه نقض حقوق بشر و قوانین بین‌المللی در اقدام غیرانسانی مرحوم نمر به شکل گسترده در دنیا و سازمان‌های بین‌المللی مورد انتقاد قرار گرفت و از اقدام قطع رابطه حتی در مجموعه‌های عربی نیز به شکل جمعی از عربستان حمایت نشده است.

منبع : ناموجود
نویسنده : ناموجود

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
ارسال نظر شما
انتشار یافته : ۰ در انتظار بررسی : 938
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

test