چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷ - Wednesday 24 October 2018
کد خبر : 13659
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۱
بازدید: -

تولید دستگاه آب‌ ساز جهاد دانشگاهی، موفقیتی بزرگ در مواجهه با بحران کم آبی است


تولید دستگاه آب‌ ساز جهاد دانشگاهی، موفقیتی بزرگ در مواجهه با بحران کم آبی است

رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، جهاد دانشگاهی را محور جهاد علمی دانست و عنوان کرد: فناوری‌هایی که امروز جوانان کشورمان به آن دست‌یافته‌اند بدون جهاد علمی محقق نمی‌شد که امروز خوشبختانه جهاد دانشگاهی با فراهم کردن شرایط لازم و جذب نخبگان جوان توانسته در این مسیر موفق ظاهر شود. حسین هاشمی تختی به مناسبت سالروز تأسیس جهاد دانشگاهی، از بخش‌های مختلف […]

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، جهاد دانشگاهی را محور جهاد علمی دانست و عنوان کرد: فناوری‌هایی که امروز جوانان کشورمان به آن دست‌یافته‌اند بدون جهاد علمی محقق نمی‌شد که امروز خوشبختانه جهاد دانشگاهی با فراهم کردن شرایط لازم و جذب نخبگان جوان توانسته در این مسیر موفق ظاهر شود.

حسین هاشمی تختی به مناسبت سالروز تأسیس جهاد دانشگاهی، از بخش‌های مختلف جهاد دانشگاهی هرمزگان بازدید کرد.

رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که کشور در شرایط کنونی نیاز به کار جهادی دارد، اظهار کرد: اگر کار جهادی در کشور نباشد بسیاری از مسائل همچون جهاد علمی، جهاد کشاورزی و جهاد بهداشت و درمان می‌خوابد، بنابراین کار جهادی باید اساس  تمامی امور به‌ویژه در بخش علمی است.

هاشمی تختی با اشاره به اینکه کار روتین انجام دادن کشور را به مقصد نمی‌رساند، تصریح کرد: هنوز کشور در جنگ قرار دارد به‌گونه‌ای که یک روز نظامی، یک روز اقتصادی و یک روز در میدان دیپلماسی و اینجاست که کار و حرکت جهادی می‌تواند ما را در این میدان مبارزه پیروز کند.

وی بابیان این‌که طبق تأکیدات مقام معظم رهبری جهاد علمی موردنیاز جامعه بوده و خواهد بود، اضافه کرد: باید در این مسیر به جهاد اقتصادی هم نگاه ویژه‌ای داشته باشیم تا بتوانیم از طریق آن اقتصاد کشور را پویا کنیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، جهاد دانشگاهی را محور جهاد علمی دانست و عنوان کرد: فناوری‌هایی که امروز جوانان کشورمان به آن دست‌یافته‌اند بدون جهاد علمی محقق نمی‌شد که امروز خوشبختانه جهاد دانشگاهی با فراهم کردن شرایط لازم و جذب نخبگان جوان توانسته در این مسیر موفق ظاهر شود.

وی موفقیت‌های جوان ایران در فناوری‌های روز ازجمله هسته‌ای را باعث حیرت جهانیان دانست و افزود: هر چه قدر در این مسیر تلاش کنیم کم است و باید باهمت شبانه‌روزی کشور را در مسیر رشد و تعالی قرار دهیم زیرا این پتانسیل در نزد جوانان کشور وجود دارد.

هاشمی تختی موفقیت جهاد دانشگاهی هرمزگان را در تولید دستگاه آب ساز یک گام بزرگ در برطرف کردن مشکل عمده استان در بحث بی‌آبی و خشک‌سالی دانست و عنوان کرد: رسیدن به این مهم کار بزرگی است و باید این موضوع را پیگیری کرد تا بتوان به نتایج بزرگ‌تری دست‌یافت و مشکل بی‌آبی نه‌تنها استان بلکه کشور را برطرف کرد زیرا معتقدم با اعتماد به جوانان و فراهم کردن امکانات می‌توان به این هدف دست‌یافت که خوشبختانه جهاد دانشگاهی در این موضوع پیشرو بوده و توانسته موفق ظاهر شود.

وی در پایان گفت: اجراشدن تأکیدات مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی را درگرو ورود علمی به این موضوع است، زیرا با اندیشیدن و برنامه‌ریزی مناسب می‌توان این موضوع را محقق ساخت.

پیش از سخنان رئیس مجمع نمایندگان استان در خانه ملت، رئیس جهاد دانشگاهی هرمزگان در ارائه گزارش از فعالیت‌های این نهاد، بابیان این‌که یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که جهاد در زمینه آب پیگیر است، تأمین آب از منابع نامتعارف است، گفت: هدف جهاد استان است که با توجه به کمبودانی که کشور و استان در مسئله آب با آن مواجه است بومی‌سازی فناوری ساخت آب‌شیرین کن‌ها و استفاده از دستگاه‌های تولید آب از رطوبت هوا، راه‌حلی برای عبور از این بحران است.

وی اظهار کرد: تولید و ساخت دستگاه‌های تأمین آب از شرجی یکی دیگر از اهداف مهم جهاد دانشگاهی بود که در کشورهای دیگر تجاری‌سازی شده است و خوشبختانه موفق شدیم به این مهم دست پیدا کنیم.

دادخواه با اشاره به این‌که این دستگاه‌های تولید آب از رطوبت در سه حجم هستند، افزود: خانگی، نیمه‌صنعتی و صنعتی سه حجم متفاوت این دستگاه هستند که نمونه خانگی آن روزانه ۲۰ لیتر، نمونه نیمه‌صنعتی این دستگاه روزانه یک هزار و ۵۰۰ لیتر و صنعتی آن دو هزار و ۵۰۰ تا سه هزار لیتر در روز تولید آب دارد.

رئیس جهاد دانشگاهی هرمزگان در مورد کیفیت آب تولیدشده از این دستگاه‌ها گفت: آبی که از این دستگاه‌ها به دست می‌آید از کیفیت مطلوب برخوردار است.

به گزارش ایسنا، در پایان این نشست هاشمی تختی ضمن بازدید از بخش‌های مختلف جهاد دانشگاهی واحد هرمزگان، به بازدید از فعالیت پژوهشگران در زمینه ساخت و توسعه دستگاه آب ساز پرداخت و به مناسبت در پیش بودن روز خبرنگار با حضور در خبرگزاری ایسنا پاسخگوی سوالات خبرنگاران این خبرگزاری شد که مشروح گفت و گوی ایسنا با رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی بر روی خروجی این خبرگزاری قرار خواهد گرفت.

*عکس تزیینی است.

منبع : ناموجود
نویسنده : ناموجود

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
ارسال نظر شما
انتشار یافته : ۰ در انتظار بررسی : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

test