سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ - Tuesday 25 September 2018
کد خبر : 10604
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۸
بازدید: -

تسهیلات خوداشتغالی به ۵۰۰ هزار مددجوی کمیته امداد پرداخت شده است


تسهیلات خوداشتغالی به 500 هزار مددجوی کمیته امداد پرداخت شده است

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: این نهاد با پرداخت تسهیلات خود اشتغالی به ۵۰۰ هزار مددجوی تحت پوشش، فرصت های اشتغال را برای آنها ایجاد کرده است.«پرویز فتاح» روز شنبه افزود: روند پرداخت تسیهلات اشتغالزایی برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) از سال ۱۳۸۹ شروع شده و به طور میانگین در این مدت ۵۰۰ هزار خانوار مددجو تسهیلات خود اشتغالی دریافت کردند. وی اضافه […]

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: این نهاد با پرداخت تسهیلات خود اشتغالی به ۵۰۰ هزار مددجوی تحت پوشش، فرصت های اشتغال را برای آنها ایجاد کرده است.«پرویز فتاح» روز شنبه افزود: روند پرداخت تسیهلات اشتغالزایی برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) از سال ۱۳۸۹ شروع شده و به طور میانگین در این مدت ۵۰۰ هزار خانوار مددجو تسهیلات خود اشتغالی دریافت کردند.
وی اضافه کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) در قالب تسهیلات اشتغالزایی امسال نیز ۱۰۰ هزار فقره پرونده خود اشتغالی مددجویان را به بانک های عامل معرفی کرده و روند واگذاری تسهیلات در حال انجام است.
وی اظهار کرد: امسال برای اشتغالزایی مددجویان بیش از ۱۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات پیش بینی شده و با توجه به مشاغل انتخاب شده و چرخه تولید، این میزان اعتبار کفایت می کند.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: فرصت های اشتغالزایی مددجویان بر اساس استعدادها و توانمندی های خانواده های تحت پوشش ایجاد می شود و پس از نیازسنجی و دادن آموزش و مهارت های مورد نیاز، مددجویان بانک های عامل معرفی می شوند.
وی با اشاره به نقش این تسهیلات بانکی در ایجاد اشتغال برای مددجویان افزود: مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) می توانند با بهره گرفتن از این تسهیلات در بخش های مختلف کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی و حتی خدماتی برای خود شغل ایجاد کنند.
وی اظهار کرد: امسال بیش از ۲ هزار دستگاه تراکتور از کارخانه تراکتور سازی تبریز برای تحویل در بین خانوارهای روستایی تحت پوشش خریداری شده و برای اشتغالزایی آنها در روستاها و جلوگیری از مهاجرت به حاشیه شهرها در اختیار آنها قرار گرفته است.
فتاح با اشاره به برنامه های کمیته امداد برای خودکفایی خانوارها نیز گفت: پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در راستای خودکفایی خانوارها انجام می شود و طبق قانون باید سالانه ۱۰درصد از خانوارها به خودکفایی برسند.
وی اظهار کرد: خانوارهای تحت پوشش پس از اعطای تسهیلات نیز نیازمند حمایت و پشتیبانی بوده و تا رسیدن به خودکفایی و استقلال مادی باید مورد حمایت قرار گیرند.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: این نهاد برای برخی از مشاغل از جمله قالیبافی چرخه تولید تا صادرات را برای مددجویان پیش بینی کرده و در سال های آتی ثمرات این چرخه در زمینه خودکفایی مددجویان بیشتر نمایان خواهد شد.
وی از تلاش ها و همکاری سایر نهادهای دولتی و خیرین با کمیته امداد امام خمینی(ره) برای حمایت از ایتام و خانواده های بدون سرپرست و احداث خانه برای مددجویان تحت پوشش قدردانی کرد.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) روز شنبه به شهرستان های جنوب آذربایجان غربی از جمله مهاباد و میاندوآب سفر کرد.

منبع : ناموجود
نویسنده : ناموجود

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
ارسال نظر شما
انتشار یافته : ۰ در انتظار بررسی : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

test