دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - Monday 25 June 2018
کد خبر : 12267
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۹:۳۱
بازدید: -

تخریب ۲۲۰ مورد ساخت‌ و ساز غیرمجاز در کرمانشاه


تخریب 220 مورد ساخت‌ و ساز غیرمجاز در کرمانشاه

مدیر امور زراعی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: سال گذشته ۲۲۰ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی استان با حکم قضایی قلع و قمع و به حالت اولیه برگشت. انشاالله کولانی به متخلفین و قانون شکنان هشدار جدی داد و گفت: در حوزه تغییر کاربری اراضی کوچکترین اغماضی نخواهیم داشت. وی به ارائه گزارشی از عملکرد سال گذشته مدیریت امور اراضی در […]

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

مدیر امور زراعی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: سال گذشته ۲۲۰ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی استان با حکم قضایی قلع و قمع و به حالت اولیه برگشت.

انشاالله کولانی به متخلفین و قانون شکنان هشدار جدی داد و گفت: در حوزه تغییر کاربری اراضی کوچکترین اغماضی نخواهیم داشت.

وی به ارائه گزارشی از عملکرد سال گذشته مدیریت امور اراضی در حوزه حفظ اراضی پرداخت و گفت: سال گذشته ۳۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان به ارزش ۳۰ میلیارد تومان در بحث تغییر کاربری غیرمجاز از متخلفان بازپس گرفته و به حالت اولیه برگردانده شد.

به گفته مدیر امور زراعی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه بیشترین میزان تغییر کاربری غیر مجاز رخ داده در استان در سال گذشته در دو شهرستان کرمانشاه و اسلام‌آباد غرب بده است.

کولانی در خصوص اینکه در چه نقاطی ساخت و ساز غیرمجاز است، گفت: در خارج از حریم و محدوده شهرها و روستاها ساخت و ساز ممنوع می‌باشد، زیرا اراضی خارج از حریم و محدوده شامل اراضی کشاورزی وزراعی و باغی می‌شود که هرگونه ساخت و ساز و تغییر کاربری در آنها باید با اخذ مجوز باشد.

کولانی در مورد برخوردی که با ساخت و سازهای غیرمجاز می‌شود نیز توضیحاتی داد و افزود: توقف عملیات، قلع وقمع(تخریب) بناهای احداثی و اعاده اراضی به وضع قبل و جریمه نقدی فرد متخلف از یک تا سه برابر قیمت اراضی به نرخ روز با کاربری جدید که مورد نظر فرد متخلف بوده، از جمله مجازات‌های متخلفان است.

وی افزود: در صورت تکرار جرم از سوی متخلف حتی مجازات حبس از یک تا شش ماه برای فرد خاطی در نظر گرفته خواهد شد.

کولانی در ادامه به بهره برداران توصیه کرد: قبل از هرگونه اقدامی در خصوص ساخت و ساز در اراضی کشاورزی نظیر خاکبرداری یا خاکریزی، اجرای طرحهای تولیدی، دامپروری و… به مراکز جهاد کشاورزی شهرستان مراجعه کرده و از قوانین و مقررات اطلاع پیدا کرده و در صورت دریافت مجوز از کمیسیون‌های مربوطه اقدام به فعالیت کنند تا از عواقب و آثار زیان بار تغییر کاربری‌های غیر مجاز در امان باشند، زیرا اظهار بی‌اطلاعی از قوانین و مقررات در مجاکم قضایی به هیچ وجه قابل پذیرش نخواهد بود.

وی به متخلفین و قانون شکنان هشدار جدی داد و گفت: در حوزه تغییر کاربری اراضی کوچکترین اغماضی نخواهیم کرد و با تلاش همه دستگاه‌های مرتبط عرصه بر متجاوزان به سرمایه‌های ملی و امینت غذایی هر روز شدیدتر از قبل خواهد بود.

مدیر امور زراعی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در ادامه افزایش سطح گشت‌های ویژه حفظ اراضی، آموزش و اطلاع رسانی هرچه بیشتر به بهره برداران، تقویت بدنه کارشناسی به سیستم های روز از نظر کنترل از راه دور و افزایش سطح علمی و فنی وحقوقی همکاران را از مهمترین برنامه‌های امسال مدیریت امور زراعی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه برشمرد.

کولانی در پایان با اشاره به راه اندازی سامانه ۱۳۱ امور اراضی استان، از تمامی کشاورزان استان خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف در حوزه اراضی کشاورزی و باغی سریعا مراتب را اعلام کرده تا پس از پایش به حوزه‌های تابعه استان ابلاغ و پیگیری لازم صورت پذیرد.

منبع : ناموجود
نویسنده : ناموجود

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
ارسال نظر شما
انتشار یافته : ۰ در انتظار بررسی : 93
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نهمین نمایشگاه حفاظتی،امنیتی،پلیسی،ایمنی و آتش نشانی HSE  اصفهان سام پاک پایرو نمایشگاه مجازی اولین نمایشگاه بین المللی صنعت گازایران نهمین کنفرانس ملی و سومین کنفرانس بین المللی سازه و فولاد هفدهیمن نمایشگاه بین المللی لوازم و تجهیزات پلیسی،امنیتی و ایمنی تبلیغات
test