پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - Thursday 2 December 2021
کد خبر : 33598
تاریخ انتشار : جمعه 15 اکتبر 2021 - 18:33
بازدید: -

دکتر محمد مهدی شیر محمدی مدیریت پالایه‌گسترسیمرغ ایرانیان (ماسک ترمه):

بزرگترین و مدرن‌ترین تولیدکننده ماسک در ایران هستیم


محمد مهدی شیر محمدی دانش آموخته مقطع دکترای شیمی نساجی و علوم الیاف و مدیر عامل شرکت دانش بنیان پالایه‌گسترسیمرغ ایرانیان با برند تجاری ماسک ترمه فعال در تولید ماسک‎های تنفسی شهری، پزشکی و صنعتی در خصوص مجموعه ترمه اظهار داشت: مجموعه ما بالغ بر ۱۲ سال است که بصورت تخصصی و آکادمیک مشغول تولید انواع ماسک‎های صنعتی، پزشکی، شهری و ماسک‎هایی با کاربرد ویژه […]

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

محمد مهدی شیر محمدی دانش آموخته مقطع دکترای شیمی نساجی و علوم الیاف و مدیر عامل شرکت دانش بنیان پالایه‌گسترسیمرغ ایرانیان با برند تجاری ماسک ترمه فعال در تولید ماسک‎های تنفسی شهری، پزشکی و صنعتی در خصوص مجموعه ترمه اظهار داشت: مجموعه ما بالغ بر ۱۲ سال است که بصورت تخصصی و آکادمیک مشغول تولید انواع ماسک‎های صنعتی، پزشکی، شهری و ماسک‎هایی با کاربرد ویژه است. طی دو سال اخیر با شیوع کرونا بیشترین تمرکز مجموعه روی تولید ماسک‎هایn95 و n99  برای کادر درمان و مقابله با کرونا ویروس بوده است. دکتر شیرمحمدی تاکید کرد در حال حاضر مجموعه ماسک ترمه به عنوان بزرگترین و مدرن‌ترین تولیدکننده در زمینه ماسک کشور در حال فعالیت است. مدیرعامل ماسک ترمه در خصوص تنوع تولید ماسک‌ها افزود: در حال حاضر سه نوع ماسک در خط تولید وجود دارد. ماسک‎های n95 و n99 است که این کلاس ماسکی بیشتر برای مصارف پزشکی و صنعتی کاربرد دارد. سه خط تولید موازی داریم که هر خط روزانه ۲۰ هزار ماسک تولید می‌کند که در یک شیفت بالغ بر ۶۰ هزار عدد ماسک‎های n95 و n99 با بروزترین ماشین آلات تولید می‌کنیم.

این گرید ماسک‎ها طبق تست شیدهای معتبر و تاییدهای سازمان انرژی اتمی دارای بالاترین راندمان تولید هستند که بالای ۸/۹۹ درصد جذب در ذرات ۲ دهم میکرون دارند. دومین نوع ماسکی که تولید می‌کنیم ماسک‎های جراحی یا سه لایه است که از لایه‎های ملت بلون فوق ظریف استفاده می‌شود این نوع ملت بلون‎ها به دلیل خاصیت آنتی استاتیکی که دارند راندمان بالای ۹۸ درصد را ثبت کرده‌اند که روزانه بالغ بر ۱۵۰ هزار ماسک جراحی با ماشین آلات پیشرفته و بدون دخالت دست در دو نوع کربنی و غیر کربنی تولید می‌شود. سومین نوع و جدیدترین تولید ماسک که یک سال است به خط تولید اضافه شده است ماسک‎های ۳ بعدی می‌باشد. این نوع ماسک‎ها ۳ بعدی گرید ۹۵ است، یعنی از لحاظ قالب ۳بعدی است و از لحاظ لایه بندی و راندمان گرید ۹۵ را پوشش می‌دهد.

 

بزرگترین و مدرن‌ترین تولیدکننده ماسک در ایران هستیم

مدرنترین دستگاهی که در حال حاضر در دنیا برای تولید این نوع ماسک وجود دارد در مجموعه ترمه است. لایه‎هایش هم لایه‌های پوشش دهی شده با نقره و کربن است به همین دلیل هم راندمان این ماسک بسیار بالا است. این دستگاه از مرحله لایه بندی تا مرحله بسته‌بندی بدون دخالت دست ماسک را تولید می‌کند. دستگاه بصورت فول اتومات است که هم برای سرعت تولید و هم موارد بهداشتی حائز اهمیت می‌باشد. ما برای هر سه گرید ماسک کلیه تاییدیه‎های وزارت بهداشت و انرژی اتمی، ایزوها و گواهی ساخت و صادرات محصول و غیره را داریم که همه گواه به باکیفیت‌ترین ماسک موجود در بازار را می‌دهد. دکتر شیرمحمدی درباره قیمت ماسک‌های ترمه  و قدرت خرید توسط مردم نیز تاکید کرد: از لحاظ قیمتی نیز با توجه به اینکه از ماشین آلات مدرن استفاده می‌کنیم و راندمان تولیدمان بالا است و در تامین مواد اولیه مشکلی نداریم پایین ترین قیمت بازار را در اختیار داریم. حتی نسبت به اوایل شیوع کرونا و قبل از آن اکنون قیمت‎های ماسک ترمه پایین تر آمده است. به تعبیر دیگر باید بگویم مجموعه پالایه‌گسترسیمرغ ایرانیان تنها تولید کننده‌ای است که قیمت ماسک‎هایش نسبت به قبل از کرونا و در طول این دو سال ۲۰ درصد پایین تر آمده است آن هم در شرایطی که بسیاری از مواد اولیه و هزینه‎ها نسبت به دو سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است. خدا را شاکریم که به این هدف رسیدیم که تمام افراد جامعه با هر توان مالی می‌توانند از ماسک با کیفیت و مرغوب بهره مند شوند. دکتر شیرمحمدی در خصوص توزیع و بازار فروش محصولات ترمه نیز افزود: در حال حاضر هم بیمارستان‎ها و مراکز درمانی و بهداشتی و هم در بخش صنعتی از شرکت‎های خودرو سازی گرفته تا فولادی و سیمانی را پوشش می‌دهیم و تقریبا می‌توانیم بگوییم ماسک بالغ بر ۸۵ درصد کارخانه‎های بزرگ کشور را تامین می‌کنیم. مدیریت ماسک ترمه درباره صادرات محصولات به کشورهای همسایه نیز گفت: فعلا صادرات ماسک را به کشورهای عراق، عمان و افغانستان را داریم و دفتر کشور ترکیه را نزدیک به یک سال است که افتتاح کرده‌ایم. هدفمان نیز هم صادرات ماسک به ترکیه و هم به عنوان پل ارتباطی ترکیه به اروپابرای ارسال ماسک است. دکتر شیرمحمدی به آینده پیش روی شرکت اشاره کرده و گفت: پلن‎های آینده گسترش در خط تولید و تعداد پرسنل است و تا یک سال آینده ظرفیت تولیدمان ۴۰ درصد افزایش خواهد داشت و به طبع آن بتوانیم قیمت ماسک را ۳۰ درصد کاهش بدهیم و افراد فعال در کارخانه که اکنون ۱۰۵ نفر هستند به ۲۰۰ نفر افزایش پیدا خواهد کرد. ما در ابتدای کرونا به مسئولین و مردم قول دادیم که در بازه زمانی کوتاهی کشور را از نیاز تولید ماسک بی نیاز و صادرات را نیز فعال کنیم. همانطور که به این تعهد عمل کردیم امیدواریم به اهداف پیش روی هم برسیم.

مدیریت شرکت دانش بنیان پالایه گستر سیمرغ ایرانیان به تحقیقات و بومی سازی محصولات در شرکت نیز اشاره کرد و گفت: در مجموعه ترمه به صورت منظم آنالیز بازار انجام می‌شود و توسط تیم R&D بعد از عرضه محصول نیز این ارزیابی‎ها ادامه دارد و نقاط قوت را گسترش می‌دهیم و به سمت ایده آل تولید ماسک حرکت می‌کنیم. بطور مثال مشکلی در ماسک‎های ۳ بعدی وجود داشت به دلیل اینکه این نوع ماسک‎ها بیشتر کپی شده از قالب‎های کره‌ای، ژاپنی و چینی بودند که فیس‌شان کوچکتر از ایرانیان است، ما توسط هوش مصنوعی قالب‎هایمان را روی صورت ایرانیان طراحی کردیم که اکنون ماسک‌ها دقیقا با صورت ایرانیان مطابقت دارد. علاوه بر آن کش تخت و ابر برای این نوع محصول تعبیه کردیم و لایه بندی را طوری انتخاب کردیم که تنفس در ماسک راحت باشد و روی صورت بشیند و برای افراد عینکی مناسب‌تر باشد. حتی در ماسک‎های سه لایه مشکلی که در بازار وجود داشت پرز دادن مدام ماسک‎ها بود که در مجموعه ترمه توانستیم از لایه‎های ضد پرز استفاده کنیم و فرآیندی هم روی لایه‎ها انجام دادیم این مشکل را بطور کامل بر طرف کردیم. در ماسک‎های N95 نیز که سختی تنفس زیادی داشت توانستیم با کم کردن افت فشار و افزایش راندمان کاری کنیم که ماسک‎های تولیدی ترمه علاوه بر راندمان بالای ماسک افت فشارش نیز به صورت نرمال باشد. همچنین برای ماسک‎های کودک، بانوان، کادر درمان و صنعتی نیز تنوع و تغییرات بسیاری انجام داده‌ایم.

ماسک‎های صنعتی که با استفاده از کربن اکتیوی که از پوست نارگیل تولید شده است و ترکیب آن با نانو مواد  لایه جاذبی را داخل ماسک گذاشتیم که علاوه بر کاور ویروس کرونا می‌تواند آلاینده‎های شیمیایی و گازهای مضرر را نیز جذب کند. خوشبختانه چندین  مقاله معتبر در ژورنال‎های اروپایی و امریکایی چاپ کرده‌ایم و چند ثبت اختراع داریم و ترکیبی از یک فعالیت کاملا عملی و صنعتی خروجی‌اش شده است ماسک‎هایی که در حال حاضر تولید می‌کنیم و جزو برند معتبر ایران و جهان هستیم.

منبع :
نویسنده :

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
ارسال نظر شما
انتشار یافته : ۰ در انتظار بررسی : 5
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

fireindex نمایشگاه مجازی صنایع ایمنی و اطفا تهران نمایشگاه تخصصی مجازی بهداشت،ایمنی،محیط زیست،انرژی ipas تبلیغات تبلیغات تبلیغات