پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - Thursday 21 June 2018
کد خبر : 12438
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۸
بازدید: -

بررسی وضعیت برنامه ارزیابی ایمنی و بهداشت در شرکت های منتخب


بررسی وضعیت برنامه ارزیابی ایمنی و بهداشت در شرکت های منتخب

مقدمه: ایمنی و بهداشت از موضوعات کلیدی و مهم در مدیریت منابع انسانی است. در سیستم انسان، ماشین و محیط کار، انسان یکی از مهم ترین اجزای سیستم با توجه به ویژگی های منحصر به فردش از جایگاه والایی برخوردار است. در مدیریت امروزی وجود برنامه، سیستم و تعامل آنان با یک دیگر از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بر این اساس بررسی وضعیت برنامه […]

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

مقدمه: ایمنی و بهداشت از موضوعات کلیدی و مهم در مدیریت منابع انسانی است. در سیستم انسان، ماشین و محیط کار، انسان یکی از مهم ترین اجزای سیستم با توجه به ویژگی های منحصر به فردش از جایگاه والایی برخوردار است. در مدیریت امروزی وجود برنامه، سیستم و تعامل آنان با یک دیگر از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بر این اساس بررسی وضعیت برنامه ارزیابی ایمنی و بهداشت در شرکت های منتخب در دستور کار قرار گرفت.
اهداف: هدف کلی، بررسی وضعیت برنامه ارزیابی ایمنی و بهداشت در شرکت های منتخب و اهداف ویژه بررسی وضعیت برنامه ارزیابی ایمنی و بهداشت در شرکت های منتخب به تفکیک موضوع و ارتباط آن با پارامترهای مختلف مانند شرکت، تعداد کارکنان، و…است.
روش: مطالعه از نوع توصیفی تحلیلی و جامعه آماری ۲۰ شرکت منتخب شهر تهران و روش انجام کار شامل مطالعه میدانی، تهیه چک لیست چک لیست تدوین شده (بخش صنایع و کار ایالت واشنگتن آمریکا است و شامل ۲۵ سوال و محتوی موضوعات بررسی خطر، پی گیری و کنترل خطر، آموزش ایمنی و بهداشت، مدیریت و سرپرستی، مدیریت و رهبری و مشارکت کارکنان است)، هماهنگی با واحدهای اجرایی جهت آگاهی از موضوع، تکمیل چک لیست توسط کارشناس متخصص و مجرب، جمع آوری داده ها، تجزیه، تحلیل و پردازش اطلاعات و ارایه نتایج است.
بحث، نتایج: بالاترین امتیاز کسب شده مربوط به موضوعات یک فرآیند در محیط کار برای ارزیابی حوادث و شبه حوادث برای تعیین علت حادثه موجود است، نقش ها و مسوولیت های ایمنی و بهداشت مشخص و معین بوده و به فرد ویژه ای محول گردیده است، فرد تعیین شده، به عنوان مسوول ایمنی و بهداشت، دانش، اطلاعات و مهارت کافی و لازم برای اجرای وظایف خود را دارد و برنامه آموزش مداوم ایمنی و بهداشت، جهت همه کارکنان، متناسب با وظایف شغلی آنها فراهم می گردد با ۱۰۰ درصد اختصاص دارد.
پایین ترین امتیاز کسب شده مربوط به موضوعات یک سیستم گزارش خطر و رد یابی سیستم در محیط کار وجود دارد، هنگامی که یک تغییر در وسایل، تجهیزات، مواد یا فرآیندها رخ می دهد، بررسی خطر مرور شده و ارتقا می یابد با ۷۶٫۷ و برای موضوعات ایمنی و بهداشت، خط مشی شفاف، ایجاد گردیده است و مدیران، از خط مشی ایمنی و بهداشت محافظت نموده و منابع مورد نیاز به آن را تامین می نماید با ۸۰ درصد اختصاص دارد.
بالاترین درصد امتیاز به ۶ شرکت با ۱۰۰ درصد و پایین ترین درصد امتیاز به ۲ شرکت با ۶۸٫۱ و ۲ شرکت با ۷۳٫۳ درصد اختصاص دارد.
بالاترین درصد امتیاز به مباحث آموزش ایمنی و بهداشت ۹۷٫۵، مدیریت و سرپرستی ۹۴٫۷، پی گیری و کنترل خطر ۹۳٫۳، مشارکت کارکنان ۹۰٫۹، بررسی خطر ۸۷٫۳ و مدیریت و رهبری ۸۴٫۲ درصد است.

 

دانلود این مقاله از پایگاه خبری بامنا

منبع : ناموجود
نویسنده : ناموجود

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
ارسال نظر شما
انتشار یافته : ۰ در انتظار بررسی : 52
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نهمین نمایشگاه حفاظتی،امنیتی،پلیسی،ایمنی و آتش نشانی HSE  اصفهان سام پاک پایرو نمایشگاه مجازی اولین نمایشگاه بین المللی صنعت گازایران نهمین کنفرانس ملی و سومین کنفرانس بین المللی سازه و فولاد هفدهیمن نمایشگاه بین المللی لوازم و تجهیزات پلیسی،امنیتی و ایمنی تبلیغات
test