شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - Saturday 25 November 2017
کد خبر : 12438
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۸
بازدید: بازدید: 7811

بررسی وضعیت برنامه ارزیابی ایمنی و بهداشت در شرکت های منتخب


بررسی وضعیت برنامه ارزیابی ایمنی و بهداشت در شرکت های منتخب

مقدمه: ایمنی و بهداشت از موضوعات کلیدی و مهم در مدیریت منابع انسانی است. در سیستم انسان، ماشین و محیط کار، انسان یکی از مهم ترین اجزای سیستم با توجه به ویژگی های منحصر به فردش از جایگاه والایی برخوردار است. در مدیریت امروزی وجود برنامه، سیستم و تعامل آنان با یک دیگر از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بر این اساس بررسی وضعیت برنامه […]

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

مقدمه: ایمنی و بهداشت از موضوعات کلیدی و مهم در مدیریت منابع انسانی است. در سیستم انسان، ماشین و محیط کار، انسان یکی از مهم ترین اجزای سیستم با توجه به ویژگی های منحصر به فردش از جایگاه والایی برخوردار است. در مدیریت امروزی وجود برنامه، سیستم و تعامل آنان با یک دیگر از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بر این اساس بررسی وضعیت برنامه ارزیابی ایمنی و بهداشت در شرکت های منتخب در دستور کار قرار گرفت.
اهداف: هدف کلی، بررسی وضعیت برنامه ارزیابی ایمنی و بهداشت در شرکت های منتخب و اهداف ویژه بررسی وضعیت برنامه ارزیابی ایمنی و بهداشت در شرکت های منتخب به تفکیک موضوع و ارتباط آن با پارامترهای مختلف مانند شرکت، تعداد کارکنان، و…است.
روش: مطالعه از نوع توصیفی تحلیلی و جامعه آماری ۲۰ شرکت منتخب شهر تهران و روش انجام کار شامل مطالعه میدانی، تهیه چک لیست چک لیست تدوین شده (بخش صنایع و کار ایالت واشنگتن آمریکا است و شامل ۲۵ سوال و محتوی موضوعات بررسی خطر، پی گیری و کنترل خطر، آموزش ایمنی و بهداشت، مدیریت و سرپرستی، مدیریت و رهبری و مشارکت کارکنان است)، هماهنگی با واحدهای اجرایی جهت آگاهی از موضوع، تکمیل چک لیست توسط کارشناس متخصص و مجرب، جمع آوری داده ها، تجزیه، تحلیل و پردازش اطلاعات و ارایه نتایج است.
بحث، نتایج: بالاترین امتیاز کسب شده مربوط به موضوعات یک فرآیند در محیط کار برای ارزیابی حوادث و شبه حوادث برای تعیین علت حادثه موجود است، نقش ها و مسوولیت های ایمنی و بهداشت مشخص و معین بوده و به فرد ویژه ای محول گردیده است، فرد تعیین شده، به عنوان مسوول ایمنی و بهداشت، دانش، اطلاعات و مهارت کافی و لازم برای اجرای وظایف خود را دارد و برنامه آموزش مداوم ایمنی و بهداشت، جهت همه کارکنان، متناسب با وظایف شغلی آنها فراهم می گردد با ۱۰۰ درصد اختصاص دارد.
پایین ترین امتیاز کسب شده مربوط به موضوعات یک سیستم گزارش خطر و رد یابی سیستم در محیط کار وجود دارد، هنگامی که یک تغییر در وسایل، تجهیزات، مواد یا فرآیندها رخ می دهد، بررسی خطر مرور شده و ارتقا می یابد با ۷۶٫۷ و برای موضوعات ایمنی و بهداشت، خط مشی شفاف، ایجاد گردیده است و مدیران، از خط مشی ایمنی و بهداشت محافظت نموده و منابع مورد نیاز به آن را تامین می نماید با ۸۰ درصد اختصاص دارد.
بالاترین درصد امتیاز به ۶ شرکت با ۱۰۰ درصد و پایین ترین درصد امتیاز به ۲ شرکت با ۶۸٫۱ و ۲ شرکت با ۷۳٫۳ درصد اختصاص دارد.
بالاترین درصد امتیاز به مباحث آموزش ایمنی و بهداشت ۹۷٫۵، مدیریت و سرپرستی ۹۴٫۷، پی گیری و کنترل خطر ۹۳٫۳، مشارکت کارکنان ۹۰٫۹، بررسی خطر ۸۷٫۳ و مدیریت و رهبری ۸۴٫۲ درصد است.

 

دانلود این مقاله از پایگاه خبری بامنا

منبع : ناموجود
نویسنده : ناموجود

نمایشگاه cpse نمایشگاه isaf نمایشگاه cpse
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
ارسال نظر شما
انتشار یافته : ۰ در انتظار بررسی : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سامپاک پایرواجلاس سالانه جوامع ایمن ایراننمایشگاه ایپاس 2017کنفرانس ملی مدیریت کلانشهر ها سومین همایش تخصصی رفتار شناسی حریقتبليغات تبليغات
test