دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - Monday 20 August 2018
کد خبر : 10100
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۶
بازدید: -

اصلاح حدود مجاز خروجی دودکش صنایع پس از بیست سال


اصلاح حدود مجاز خروجی دودکش صنایع پس از بیست سال / فرصت شش ماهه به صنایع برای اعمال استانداردهای جدید

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هیات دولت بنا به عزم جدی برای کاهش آلودگی هوا، در جلسه دیروز خود با تصویب اصلاح حدود مجاز خروجی دودکش صنایع پس از بیست سال، به صنایع فرصتی شش ماه داد تا استانداردهای جدید در این خصوص را اعمال کنند. معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در همایش روز ملی هوای پاک که […]

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هیات دولت بنا به عزم جدی برای کاهش آلودگی هوا، در جلسه دیروز خود با تصویب اصلاح حدود مجاز خروجی دودکش صنایع پس از بیست سال، به صنایع فرصتی شش ماه داد تا استانداردهای جدید در این خصوص را اعمال کنند.

معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در همایش روز ملی هوای پاک که صبح امروز در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته طی ۲۷ ماه گذشته برای مقابله با آلودگی هوا، از مصوبه جدید و مهم دولت یازدهم در این زمینه خبر داد.

ابتکار افزود: دیروز یک هدف گذاری بسیار مهم مصوب شد و حدود مجاز خروجی دودکش صنایع پس از بیست سال مورد اصلاح و بازنگری قرار گرفت.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن یادآوری این موضوع که از سال ۱۳۷۴ تا کنون استانداردها و شاخص‌های خروجی هوای مربوط به صنایع و آلودگی هوا ناشی از این خروجی ها مورد اصلاح و بازنگری قرار نگرفته بود، خاطرنشان کرد: یکی از ابزارهای مهم مدیریت کیفیت هوا، برخورداری از استانداردهای دقیق، روزآمد و جامع است.

اندازه گیری فلزات سنگین موجود در هوا برای نخستین بار در کشور

معاون رئیس جمهور اظهار کرد: تصویب این هدف گذاری جدید در هیات دولت باعث می شود تا زین پس برای نخستین بار شاهد اندازه گیری فلزات سنگین، اکسیدهای ازت، فوران، دی اکسین ها، ناکس و به طور کلی منابع جدید آلایندگی همچون آلایندگی ناشی از فعالیت زباله سوزها در هوای کشور و هوای خروجی از دودکش صنایع باشیم.

وی گفت: صنایع مکلفند بر اساس زمان بندی در نظر گرفته شده و طی فرصت ۶ ماهه‌ای این استانداردها را به طور کامل اعمال کنند.

ابتکار با بیان این موضوع که پیش از این حدود مجاز آلایندگی برخی از صنایع دارای نواقص و ضعف هایی بود و تنها موارد معدودی از آلایندگی ها مورد اندازه گیری قرار می گرفت، تصریح کرد: با اجرای مصوبه جدید، شاهد کاهش قابل ملاحظه ای آلایندگی خروجی از صنایع خواهیم بود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: کاهش حدود مجاز آلایندگی صنایع منجر به کاهش سهم آلایندگی این منبع در هوا خواهد شد.

منبع : ناموجود
نویسنده : ناموجود

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
ارسال نظر شما
انتشار یافته : ۰ در انتظار بررسی : 4
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

test