دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - Monday 20 August 2018
کد خبر : 9843
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۵
بازدید: -

اسدی: سکوتم درباره امیدها به خاطر مسابقاتشان است


اسدی: سکوتم درباره امیدها به خاطر مسابقاتشان است/ نهادهای نظارتی مجوز ورود نمی‌خواهند

دبیر کل فدراسیون فو‌تبا‌ل در‌ رابطه با نتیجه‌ ورود نهادهای نظارتی به دفتر علی کفاشیان عنوان کرد که هنوز از نتیجه‌ این تفحص بی‌اطلاعیم. در‌ رابطه با مسائل مختلف از جمله نتیجه‌ ورود نهادهای نظارتی به دفتر کفاشیان، مخالفت ضمنی برخی مسئولان بالادستی نسبت به حضور مجدد کفاشیان به عنوان رییس فدراسیون فو‌تبا‌ل در دوره آتی، ماجرای اطلاعیه در مورد جذب اسپانسر پس از تمدید […]

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

دبیر کل فدراسیون فو‌تبا‌ل در‌ رابطه با نتیجه‌ ورود نهادهای نظارتی به دفتر علی کفاشیان عنوان کرد که هنوز از نتیجه‌ این تفحص بی‌اطلاعیم.

در‌ رابطه با مسائل مختلف از جمله نتیجه‌ ورود نهادهای نظارتی به دفتر کفاشیان، مخالفت ضمنی برخی مسئولان بالادستی نسبت به حضور مجدد کفاشیان به عنوان رییس فدراسیون فو‌تبا‌ل در دوره آتی، ماجرای اطلاعیه در مورد جذب اسپانسر پس از تمدید قرارداد با آل اشپورت به عنوان اسپانسر پوشاک تیم‌های ملی، سفر کارلوس کی‌روش به قطر، احتمال حضورش به عنوان نامزد انتخاباتی فدراسیون فو‌تبا‌ل، امیدهای ایران به عنوان تنها تیمی که سرمربیشان قرارداد ندارد و نیز آخرین مواضع فدراسیون فو‌تبا‌ل در قبال فو‌تبا‌ل عربستان و امارات صحبت کرد که در ادامه آن را می‌خوانید.

* در ارتباط با ورود بدون مجوز نهادهای نظارتی به دفتر رییس فدراسیون فو‌تبا‌ل بگویید.

بحث این است که سازمان‌های نظارتی برای ورود نیازی به کسب مجوز ندارند. آنها می‌توانند نسبت به مسایلی که مدنظر دارند دخالت کنند و اجازه‌ای هم لازم نیست. در کل این اتفاق مشکلی ندارد و نباید نسبت به این قضایا حساسیت بیش از حد نشان دهیم.

* نتیجه‌ این ورود و تفحص به دفتر کفاشیان مشخص شده است؟

فعلا که خیر. ما نیز از نتیجه‌ ورود نهادهای نظارتی و تفحص آنها بی‌خبریم و هنوز چیزی در این رابطه اعلام نشده است.

* این طور عنوان می‌شود که برخی از مسئولان مخالف حضور کفاشیان در انتخابات پیش‌روی فدراسیون هستند و نتایج بازرسی از دفتر رییس فدراسیون با نتایج گزارش کمیسیون اصل “۹۰” در رابطه با فساد در فو‌تبا‌ل پیش از مجمع انتخاباتی به هم گره خواهد خورد.

مسئولان نسبت به حضور افرادی که بتوانند برای مردم کاری انجام دهند نظر مثبتی دارند و هیچ کس با این امر مخالف نیست. تاکنون کسانی به فدراسیون فو‌تبا‌ل آمده‌اند برای آن زحمت کشیده‌اند و قدردان زحمات همه روسای قبلی فدراسیون فو‌تبا‌ل هستیم. آنچه هم اکنون در فو‌تبا‌ل ایران حاصل شده ثمره زحمات و تلاش‌های مسئولان قبلی است.

* تصمیم قطعی‌تان در مورد نامزدی فدراسیون فو‌تبا‌ل در دوره آتی چیست؟

یک بار به خودتان این مطلب را گفته‌ام، اما باز هم می گویم که اگر در این رابطه احساس تکلیف کنم حتما حضور پیدا خواهم کرد.

* سرمربی تیم امید فردا بدون قرارداد بر روی نیمکت تیم خواهد نشست تا ایران تنها تیمی باشد که در انتخابی المپیک ۲۰۱۶ ریو سرمربی‌اش قرارداد ندارد.

الان تیم ‌ملی امید در کوران مسابقات است، حیف! اگر در حال‌ حاضر سکوت می‌کنم تنها به همین دلیل است، چرا که ممکن است برخی مسائل به مذاق برخی‌ها خوش نیابد. نباید کاری کنیم که روی عملکرد امیدها تاثیر بگذارد. در حال‌ حاضر وقت خوبی برای صحبت در مورد تیم امید نیست، چرا که آنها در کوران ر‌قا‌بت قرار دارند.

* سفر کی‌روش به قطر چطور، ارزیابی تان از مساله چیست؟

ارزیابی درباره این سفر ندارم.

* حتی در مورد مثبت یا منفی بودن آن نیز اظهار نظر نمی کنید؟

در مورد مثبت یا منفی بودن آن هم اظهار نظری ندارم.

* سرنوشت دیدارهای دوستانه تیم بز‌ر‌گسالان به کجا رسید؟

فعلا دیدار با مقدونیه قطعی شده است. معمولا دیدارهای دوستانه متناسب با بازی‌های پیش‌رو انتخاب می‌شود. به صورت حر‌فه‌ای نیز این مساله به سلیقه سرمربی تیم ‌ملی منوط خواهد شد. ما فروردین ماه دو دیدار در چارچوب ر‌قا‌بت‌های انتخابی جا‌م جها‌نی پیش‌رو خواهیم داشت و از دهم فروردین ماه تا شهریور ماه با توجه به بازی‌هایی که برگزار خواهیم کرد تصمیم گیری می‌شود.

* به اساسنامه پیشنهادی فدراسیون فو‌تبا‌ل هم اشاره کنید، شائبه‌های فراوانی در خصوص این که متن اساسنامه پیشنهادی به سود رییس فعلی فدراسیون تنظیم شده وجود دارد، از افزایش بازه زمانی سن نامزدها تا تغییر رییس مجمع!

ما نمی‌توانیم جلوی نقطه نظرات متفاوت را بگیریم و در ارتباط با هر تفسیری توضیح دهیم. کفاشیان در حال‌ حاضر ۶۱ ساله است و مشکلی ندارد. در مورد انتخابات چهار سال بعد نیز مشخص نیست تا آن زمان چه تغییراتی در اساسنامه‌های آتی ایجاد می‌شود. اساسنامه پیشنهادی به اعضای مجمع ارائه شده تا نقطه نظرات خود را در مورد آن بگویند تا تکلیفش در مجمع عمومی سالانه ۲۳ دی ماه مشخص شود.

* منتقدان معتقدند موضع فدراسیون فو‌تبا‌ل ایران در قبال باشگاه‌ها و مدیران فو‌تبا‌ل عربستان و امارات انفعالی است. چرا به بیانیه‌ها و صحبت‌های شده مسئولان فو‌تبا‌ل عربستان به صورت قاطع واکنش داده نمی‌شود؟

موضع ما انفعالی نیست. قرار نیست هر کس نقطه نظری دارد ما بخواهیم جواب بدهیم. زمانی که یک ساختار، سازمان و فدراسیون نقطه نظری می‌دهد اگر وصول شد در مورد آن صحبت می‌کنیم. باید یک مرجع رسمی صحبت‌های عنوان شده را تایید کند تا در مورد آن موضع گیری کنیم. نباید هر حرف و ادعایی زده می‌شود نسبت به آن حساس شویم. این اقدامات آنها مبنای سیاسی دارد و با فشار از سوی حکومت عربستان همراه است. برخی مقامات فو‌تبا‌لی آنها نیز به همین دلیل استعفا داده‌اند. این اتفاق تبدیل به موضوعی سیاسی شده که ما با آن مخالف هستیم و طبق قوانین نسبت به آن عمل می‌کنیم.

* منافع فو‌تبا‌ل ایران در قبال این صحبت‌های نسنجیده چه می‌شود؟

ما به هیچ وجه از منافع خود کوتاه نمی‌آییم. تاکنون هیچ مطلبی توسط AFC به ما وصول نشده است و از نظر عقلانی درست نیست که بخواهیم واکنش نشان دهیم. ما دیپلماسی استیفای حقوق خود را داریم، آنها ادعا کرده‌اند ایران کشوری ناامن است، اما باید این مطلب را اثبات کنند.

ما طی چند سال گذشته حتی میزبان ر‌قا‌بت‌های کشورهای همسایه بوده‌ایم، وقتی AFC این تصمیم را می‌گیرد بنا‌بر‌این کشور ما امنیت لازم و کافی را دارد. عربستانی‌ها با فشارهای سیاسی فرار رو به جلو کرده‌اند تا بسیاری از ناتوانی‌هایشان را سرپوش بگذارند.

* هفته‌ گذشته اطلاعیه‌ای بر سایت فدراسیون فو‌تبا‌ل قرار گرفت مربوط به این که شرکت‌های متقاضی پیشنهادات خود را برای اسپانسری پوشاک تیم ‌ملی ارائه کنند تا نسبت به بهترین پیشنهاد تصمیم گیری شود. با توجه به این که دو هفته‌ قبل آل اشپورت به عنوان اسپانسر نهایی تیم ‌ملی قرارداد خود را تمدید کرد چگونه این اقدام صورت گرفته است؟

یکی از رقبا در این رابطه ایرادی گرفته بود که روند قانونی طی نشده است و فضایی نیز در این خصوص ایجاد شد. بنا‌بر‌این برای این که فرایند قانونی طی شود این تصمیم گرفته شد.

* مگر می‌شود پس از تمدید قرارداد باز هم اعلامیه برای جذب اسپانسر منتشر شود؟

برای تکمیل جنبه‌های حقوقی قرارداد اسپانسر دست به این اقدام زدیم، چرا که ایراداتی به فرایندهای جذب اسپانسر گرفته شده بود. هر چند که قرارداد با اسپانسر نهایی و تمدید شده است و این موضوع برای تکمیل فرایندهای اجرای کار است.

منبع : ناموجود
نویسنده : ناموجود

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
ارسال نظر شما
انتشار یافته : ۰ در انتظار بررسی : 938
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

test