پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ - Thursday 19 July 2018
کد خبر : 7618
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۹
بازدید: -

استقبال رییس جمهور فرانسه دیدارهای ابتکار در حاشیه اجلاس جهانی COP21


معصومه ابتکار معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در حاشیه اجلاس سران برای تغییرات آب و هوایی در پاریس با سران و شخصیت های سیاسی و محیط زیستی کشورهای مختلف ملاقات و با هدف گسترش دیپلماسی محیط زیست به رایزنی پرداخت. معصومه ابتکار معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در بدو ورود به محل اجلاس مورد استقبال فرانسوا اولاند […]

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

معصومه ابتکار معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در حاشیه اجلاس سران برای تغییرات آب و هوایی در پاریس با سران و شخصیت های سیاسی و محیط زیستی کشورهای مختلف ملاقات و با هدف گسترش دیپلماسی محیط زیست به رایزنی پرداخت.

معصومه ابتکار معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در بدو ورود به محل اجلاس مورد استقبال فرانسوا اولاند رییس جمهور فرانسه قرار گرفت.

 استقبال رییس جمهور فرانسه دیدارهای ابتکار در حاشیه اجلاس جهانی COP21

معصومه ابتکار در حاشیه اجلاس با نواز شریف نخست وزیر پاکستان و وزیر تغییر اقلیم آن کشور، آتگلا مرکل صدر اعظم آلمان، فواد معصوم رییس جمهور عراق، شینزو آبه نخست وزیر ژاپن،  مری رابینسون  رییس جمهور سابق ایرلند و نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور عدالت اقلیم، محمودعباس رییس حکومت خودگردان فلسطین، اشرف غنی رییس جمهور افغانستان، اوو مورالس رییس جمهور بولیوی، دیلما روسف رییس جمهور لیتوانی، کریستینا فیگورز دبیرکل کنوانسیون تغییرات آب و هوایی، همچنین رییس جمهور سوییس، وزیر محیط زیست عمان، رییس جمهور ارمنستان، نخست وزیر یونان، پرنس موناکو، نخست وزیر ویتنام، رییس جمهور اندونزی، نخست وزیر نروژ و پادشاه سوئد گفت و گو داشت.

رایزنی ها با نخست وزیر پاکستان و رییس جمهور افغانستان بر محور افزایش همکاری های محیط زیستی، همکاری در قالب مرکز منطقه ای رامسر و اکو، هامون و تبادل تفاهم نامه بوده، همچنین موضوع ایجاد پارک های صلح بین مرزی پیگیری شد.

معاون رییس جمهور کشورمان در ملاقات با فواد معصوم رییس جمهور عراق با اشاره به تفاهم نامه مشترک و آرزوی بازگشت امنیت و آرامش به آن کشور یادآور شد بعضی کشورهای  منطقه نخواستند صندوق منطقه ای مقابله با گرد وغبار شکل بگیرد. اما ما تلاش می کنیم که با ایجاد صندوق جهانی مقابله با گرد وغبار موضوع را دنبال کنیم. بی تردید عراق از اصلی ترین کشورهایی است که در این زمینه باید کمک شود و در این اجلاس نیز موضوع را مطرح خواهیم کرد.

 استقبال رییس جمهور فرانسه دیدارهای ابتکار در حاشیه اجلاس جهانی COP21

ابتکار همچنین در گفت و گو با وزیر محیط زیست عمان خواستار اجرایی شدن تفاهم نامه میان دو کشور شد.

در دیدار مری رابینسون رییس جمهور سابق ایرلند که هم اکنون نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور عدالت اقلیم است، ابتکار خواستار محاسبه اثرات مخرب جنگ بر محیط زیست و تغییر اقلیم شد و خانم رابینسون تاکید کرد که سازمان ملل و بخش متبوع وی برای حل این مشکلات تلاش می کند.

معاون رییس جمهور کشورمان و رییس جمهور ارمنستان در خصوص همکاری های دو جانبه صحبت کرده و طرف ایرانی با اشاره به تفاهم نامه زیست محیطی بر لزوم همکاری بیشتر در حوزه رود ارس، پاکسازی این رودخانه، همچنین پارک بین مرزی تاکید کرد.

 استقبال رییس جمهور فرانسه دیدارهای ابتکار در حاشیه اجلاس جهانی COP21

رایزنی ها با کشورهای توسعه یافته بیشتر بر محور تبادل تجربیات و بهره مندی ایران از فناوری های پاک بود. در دیدار ابتکار با شینزو آبه نخست وزیر ژاپن، همکاری های مشترک از جمله با جایکا و پروژه تالاب انزلی، همچنین دریاچه ارومیه مورد بحث قرار گرفت و طرفین برای تداوم پروژه ها اظهار تمایل کردند.

در ملاقات با نخست وزیر نروژ، ابتکار از برگزاری کارگاههای آموزشی مشترک در ایران که پس از رایزنی های گذشته برای کارشناسان ایرانی و توسط متخصصین نروژی برگزار شد، تشکر کرده و خواستار تداوم آنها شد.

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان نیز در ملاقات با رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشورمان با اشاره به همکاری های خوبی که میان دو کشور وجود داشته، اظهار امیدواری کرد که با برداشته شدن تحریم این همکاری ها افزایش یابد. معصومه ابتکار نیز با اشاره به ملاقاتش با معاون وزیر محیط زیست آلمان خواستار تداوم همکاری ها در این حوزه شد.

 استقبال رییس جمهور فرانسه دیدارهای ابتکار در حاشیه اجلاس جهانی COP21

رییس جمهور سوییس از همکاری های میان دو کشور در مورد دﻓﻊ مواد شیمیایی ابراز خرسندی کرده و ابتکار با اشاره به مرکز منطقه ای بازل و تلاش های ایران در حوزه کنوانسیون کنترل اﻧﺘﻘﺎﻻت ﺑﺮون ﻣﺮزی ﻣﻮاد زاﯾﺪ زﯾﺎن ﺑﺨﺶ و دﻓﻊ آﻧﻬﺎ، بر لزوم تقویت این فعالیت ها و همکاری فیمابین تاکید کرد.

پادشاه سوئد طی ملاقاتش با معاون رییس جمهور با تاکید بر اهمیت اجلاس پاریس، بر ضرورت همکاری و تبادل تجربیات زیست محیطی بین کشورهای درحال توسعه تاکید کرد و در همین رابطه اوو  مورالس رییس جمهوربولیوی با اشاره به کمیسیون مشترک بین دو کشور، خواستار فعال شدن آن در اسرع وقت شد.

دیلما روسف رییس جمهور لیتوانی نیز با ابراز خوشحالی از حضور بانوان توانمند در هیات دولت جمهوری اسلامی ایران اظهار امیدواری کرد که دو کشور بتوانند در حوزه محیط زیست همکاری کنند. معصومه ابتکار نیز در این دیدار با تاکید بر نقش پررنگ کشورهای پیشرفته در وضعیت کنونی زمین، بر ضرورت گسترش همکاری های دو جانبه تاکید کرد و گفت باید با بهترین شیوه ها در مقابل چنین شرایطی که بر ما تحمیل شده عمل کنیم.

ابتکار در جلسه ای که با وزیر محیط زیست نیکاراگوئه داشت نیز بر اتخاذ مواضع یکسان در گروه کشورهای همفکر تاکید کرد و دو طرف در این مورد به تبادل نظر پرداختند.

معاون رییس جمهور کشورمان طی گفت و گویی با  محمود عباس رییس حکومت خودگردان فلسطین بر حمایت مردم ایران از مردم فلسطین تاکید و نسبت به آثار جنگ بر سرزمین فلسطین ابراز نگرانی کرد. عباس نیز با تشکر از نقش حمایت های ایران در قوی تر شدن مردم فلسطین گفت: نتیجه اشغالگری، آلودگی و تخریب محیط زیست بوده و یک نمونه آن هزاران درختی است که در این سرزمین قطع کردند تا محیط زیست ما را نابود کنند.

معصومه ابتکار در ملاقات با کریستینا فیگورز دبیرکل کنوانسیون تغییرات آب و هوایی موارد قبلی رایزنی ها و پیگیری هایش را خاطر نشان کرده و مجددا بر ضرورت توجه به رد پای اکولوژیک، کربن، جنگل ها و درگیری های مسلحانه تاکید کرد.

رییس جمهوراندونزی نیز در دیدارش با ابتکار ابراز امیدواری کرد که حاصل اجلاس پاریس برای کشورهای در حال توسعه و نیز کشورهای اسلامی مفید باشد و این امر البته به نقش آفرینی فعال و مثبت این کشورها در روند اجلاس بستگی دارد.

منبع : ناموجود
نویسنده : ناموجود

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
ارسال نظر شما
انتشار یافته : ۰ در انتظار بررسی : 426
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نهمین نمایشگاه حفاظتی،امنیتی،پلیسی،ایمنی و آتش نشانی HSE  اصفهان چهارمین کنگره آسیاپاسفیک طب نظامی سام پاک پایرو نمایشگاه مجازی اولین نمایشگاه بین المللی صنعت گازایران نهمین کنفرانس ملی و سومین کنفرانس بین المللی سازه و فولاد هفدهیمن نمایشگاه بین المللی لوازم و تجهیزات پلیسی،امنیتی و ایمنی تبلیغات
test